*
Dodane 2011-11-24 09.01 , komentarzy 8

Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace przy kąpielisku Arkonka

We wrześniu przekazano plac budowy pod nowe kąpielisko. Prace modernizacyjne rozpoczną się jednak dopiero w przyszłym roku.

Obecnie na terenie kąpieliska można spotkać jedynie geodetów. Robotnicy pojawią się dopiero w nowym roku

Obecnie na terenie kąpieliska można spot...

Autor: Andrzej Szkocki

Wyspa z wodospadami, wodna ścieżka spinaczkowa, dzika rzeka, skatepark i sztuczna plaża – tak po generalnym remoncie ma wyglądać kąpielisko Arkonka. W sierpniu wyłoniono wykonawcę. Jest nim konsorcjum firm PBI Kornas Sp. z o.o. oraz Blue Point Z. i D. Jaśkiewicz S.C. z Kołobrzegu.

– Wykonawca jest zobowiązany do zaprojektowania i przebudowania całego kąpieliska – mówi Monika Bąk z Zakładu Usług Komunalnych, któremu podlega kąpielisko Arkonka. – Jego zadaniem jest też remont dróg dojazdowych i ścieżek rowerowych.

Powierzchnia terenu objęta modernizacją to ponad 71 tys. metrów kwadratowych. Po przebudowie powstanie kilka basenów. Najwięcej będzie płytkich – dla dzieci. Zimą mają być wykorzystywane jako lodowiska. Największy basen będzie miał głębokość 20-40 cm, a średni o powierzchni ok. 620 m kwadratowych – 60 – 90 cm. Najmniejszy będzie basen z wydzielonym 4-torowym miejscem do aktywnego pływania. Jego głębokość będzie sięgać 3,5 metra. Nowa Arkonka będzie pełna atrakcji.

– W środkowej części dużego basenu ma się pojawić wyspa imitująca skałę z wodospadami i wodną ścianką wspinaczkową – mówi Bąk. – Pojawi się też miejsce dla tzw. dzikiej rzeki. Maluchy ucieszy duża ilość urządzeń do zabaw i atrakcji wodnych w basenach. Pojawią się zjeżdżalnie, trampoliny i sztuczne skały. Nie zabraknie także placu zabaw.

W planach jest ponadto sztuczna plaża, skatepark z pełnym wyposażeniem, pomosty basenowe oraz boiska do siatkówki, tenisa i badmintona. Remont przejdą także ogrodzenie i istniejące kasy biletowe.

Wykonawca będzie też musiał zagospodarować zieleń wokół kąpieliska. Planowane są nowe nasadzenia i trawniki. Pojawią się też siedziska, ławki i kosze na odpady. Nie zabraknie parkingu dla samochodów i rowerów, nowych przebieralni i budynku gastronomiczno-handlowego.

To wszystko zobaczymy jednak dopiero po nowym roku. Plac budowy został przekazany na początku września jednak wykonawca nie rozpoczął jeszcze prac remontowych.

Obecnie na terenie kąpieliska prowadzone są prace geodezyjne, później przygotowywana będzie dokumentacja. Jak mówią pracownicy, ten etap zakończy się nie wcześniej niż za 1-2 miesiące. Dopiero później na placu będą mogły rozpocząć się prace budowlane. Całość ma być gotowa najpóźniej w listopadzie przyszłego roku.

Kwota dofinansowania przebudowy kąpieliska Arkonka to 11,8 mln zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Całość ma kosztować ok. 30 mln zł.

Czytaj więcej:

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

cosik_ktosik cosik_ktosik
ciekawe 2011-11-24 09.04

Byleby było tam czysto. Jeździłem tam dawno temu, ale syf jaki tam panował był obrzydliwy. Jakiś tłuszcz, kawałki roślin i ogólny osad na dnie i na powierzchni zniechęcały kompletnie do wchodzenia tam.

sim sim
cos tu chyba nie gra 2011-11-24 09.50

plac pod budowę został przekazany w wrześniu, od tego czasu minęło już 3 miesiące i nic nie zostało zrobione? czy to nie jest lekka przesada, to nie są kilometry dróg żeby to tak długo planować? i do tego termin oddania do użytku, w listopadzie - śmiech na sali - ciekawe dla kogo to oni otworzą - dla kaczek? czy dla morsów? co za beznadziejny projekt.
w lipcu i w sierpniu cały szczecin zapraszamy na Głębokie

Gość Gość
~Gość
To 2011-11-24 09.53

nie byłeś chyba nigdy na Gontynce jak jeszcze działała.

szkoda gadać Gość
~szkoda gadać
Przypatrzcie się obecnym remontom - takich opóźnień nie było nigdy 2011-11-24 10.03

W Podjuchach grupa partaczy miała skończyć remont kanalizy 10 sierpnia - w tym momencie końca partactwa tych meneli zwiących się budowlańcami dalej nie widać. Podobnie jak nie widać nadzoru budowlanego. Panowie pierdzą w stołki w swoich klitkach w urzędach, a w mieście bajzel. Jaki mamy bajzel w tym mieście niech świadczy to, że zalane osoby do tej pory nie dostały odszkodowań, bo wykonawca nie przyznaje się do winy. Pewnie cofka kanalizy i deszczówki, to wina mieszkańców :-)

No ale cóż począć, jak u nas przy modernizacjach i remontach połowa firm zatrudnia pracowników na czarno, urzędy powołane do kontroli współpracują z firmami kontrolowanymi, a nadzór śpi gdzieś pod biurkiem czekając na emryturkę.

U nas prawo jest dla maluczkich, im większa firma, im większe układy (jak w firmie IRMA), tym większy bałagan i olewanie prawa.

Co za patoilogiczny kraj

DavidWeeb DavidWeeb
Prace się jeszcze nie rozpoczeły 2011-11-24 10.58

i pewnie będzie obsuwa na koniec w postaci kilku miesięcy:/ Może na 2013 zdążą:p

arturo66 arturo66
extra 2011-11-24 12.09

zobaczymy
a co z gontynka od lat nic sie nie dzieje

mmcichy mmcichy
??? 2011-11-24 13.13

Wyspa z wodospadami, wodna ścieżka spinaczkowa...

To znaczy że będzie wykonana te ścieżka ze spinaczy? A może ze szpinaku???

ksiądz Gość
~ksiądz
n 2011-11-24 13.39

niech już lepiej zostanie tak jak jest

Dodaj swój komentarz: