*
Dodane 2011-11-16 12.58 , komentarzy 31

Szczecin: Wyższa kara za jazdę na gapę

Nie 242 zł, a 260 zł zapłacą gapowicze za jazdę bez biletów od 1 lutego 2012 roku.

Nie 242 zł, a 260 zł zapłacą gapowicze za jazdę bez biletów od 1 ...

Szczecin: Wyższa kara za jazdę na gapę

Autor: Tomek Kuczyński

Decyzje w tej sprawie podejmą w poniedziałek radni Szczecina. Jeśli przegłosują uchwałę, to od lutego nie będzie biletów 20-minutowych, które kosztują 2,20 zł. Zastąpią je 15-minutowe za 2 zł (bilet normalny na linie zwykłe). Będzie też bilet 30-minutowy za 3 zł.

W związku ze zmianami podwyżce ulegną też kary za jazdę na gapę.

- Po wprowadzeniu planowanych zmian polegających na wprowadzeniu nowych przedziałów czasowych i podwyżki cen pozostałych rodzajów biletów o ok. 18 % najtańszym biletem będzie bilet na 15 minut w cenie 2,00 zł. Spowoduje to automatyczne obniżenie opłat dodatkowych - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. - Wysokość opłaty za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozu będzie niższa od ceny biletu miesięcznego na wszystkie linie. Należałoby się również spodziewać wystąpienia niepożądanego zjawiska polegającego na tym, że pasażerowie będą kalkulować, co będzie bardziej opłacalne kupić droższy bilet, czy zapłacić tańszą opłatę dodatkową. Takie zachowania pasażerów spowodowałoby znaczny spadek wpływów ze sprzedaży biletów. 

Nie zmieni się za to kara za przejazd bez dokumentu uprawniającego do biletu ulgowego lub jazdę bez biletu. Nadal będzie wynosić 220 zł.

Co ciekawe o 4 złote taniej będzie wynosić kara za bezprawne zatrzymanie autobusu lub tramwaju lub zmianie jego trasy. Teraz kara wynosi 484 zł. Po zmianie wyniosłaby 480 zł.

Czytaj więcej:




X

Miejsce
w rankingu
Tomek Kuczyński

Redaktor on-line w MM Moje Miasto Szczecin, www.mmszczecin.pl e-mail: tomasz.kuczynski @mediaregionalne.pl GG: 3555268 tel. kom. 510 026 523

Komentarze

who Gość
~who
SPP 2011-11-16 13.07

A kiedy będzie podniesiona kara za parkowanie w strefie płątnego parkowania bez biletu do takiej samej wysokości? Czym różni się to od jazdy bez biletu autobusem?

. Gość
~.
. 2011-11-16 13.10

No, to teraz jeszcze tylko muszą zdemontować i sprzedać siedzenia oraz szyby z tramwajów i autobusów.

adams99 adams99
... 2011-11-16 13.26

Cena ceną ale kontrole powinny odbywać się znacznie częściej. Zdecydowanie za mało ekip kontrolerów. W Warszawie praktycznie nie było dnia w którym bym nie spotkał kontroli a u nas jak mi się zdarzy jedna w miesiącu to cud ;)

****
http://www.kronikaportowa.pl/

pepe pepe
Dziś taniej jest zapłacić karę w SPP za brak biletu 2011-11-16 13.48

niż wykupić bilet w czerwonej strefie na cały dzień :).

leks leks
Zgadzam się 2011-11-16 13.58

W czym lepsi są kierowcy aut od pasażerów komunikacji miejskiej?

Poruszałem zresztą te kwestię w artykułach. Należy podnieść karę za brak biletu w strefie płatnego parkowania i ogólnie opłatę za zajmowanie cennego miejsca w centrum miasta. Skoro są podwyżki dla pasażerów komunikacji miejskiej - korzystanie z której w jakiś sposób wpływa pozytywnie na miasto w przeciwieństwie do transportu spalinowego indywidualnego, to należy podwyższyć również opłaty za parkowanie.

Kara za jazdę na gapę wg mnie jest zbyt wysoka. Nawet w Niemczech mimo wyższych cen biletów jednorazowych kara za jazdę na gapę jest niższa. Bez przesady, są sytuacje gdy człowiek musi pojechac na gapę, dlatego tak wysoka kara jest lekką przesadą. Za to kontrole powinny być częstsze niż obecnie.

ech Gość
~ech
A może w dyby? 2011-11-16 14.01

http://lawendowy-motyl.blog.onet.pl/Kontrolerzy-biletow,2,ID439067960,DA2011-11-05,n

Prezes Gość
~Prezes
hahah 2011-11-16 14.25

a ja mam w dup... mieszkam w centrum i na rok sobie kupie bilet za 100 i sobie postawie auto i mam to gdzies i tak kazdy mi blokuje wyjazd z bramy to ja poblokuje parkowanie :D

SiTi Gość
~SiTi
@who 2011-11-16 14.35

Różni się tym, że kierowcy płacą za POSTÓJ, a pasażerowie płacą za TRANSPORT, a to jest duża różnica. Co nie zmienia faktu, że ceny biletów jak i kary za ich brak są zdecydowanie za wysokie jeżeli chodzi o KM. Miasto jednak woli doić tam, gdzie najłatwiej, a wzrost cen biletów parkingowych i kar też się pewnie niedługo doczekamy.

TomTaw TomTaw
Bilet za 2 zl. 2011-11-16 14.58

Niech będzie na 20 min. Przecież w 15 min to ja nigdzie nie dojadę.

diatryba diatryba
I o to w tym chodzi, to taka sztuczka "na wnuczka". 2011-11-16 15.25

Nie dojedziesz w 15 minut, ale kupisz bilet za 3 złote i dojedziesz.

georgetases georgetases
Kara za gapowe 2011-11-16 16.16

Przede wszystkim powinna być wyższa kara dla gapowiczów recydywistów. To absurd, że ktoś, komu raz zdarzy się PRZEKROCZYĆ WAŻNOŚĆ biletu płaci tak samo, jak ten co zawsze jeździ na gapę.

A to, że kara rośnie wraz z cenami biletów, to kolejny chwyt psychologiczny zniechęcający do jazdy komunikacją.

@Diatryba
Święta prawda. Większość przewozów odbywa się w przedziale 15-20 min, więc bilet 30 minutowy to tak naprawdę o połowę zwiększona opłata za przejazd 20 min.

A może warto by zapytać co się stało z milionami pożyczonymi przez miasto, bo zdaje się że podwyżkami cen biletów właśnie zaczynamy je spłacać. Wydano 150 MLN z 600. A reszta gdzie poszła?

Dziki kraj Gość
~Dziki kraj
Jak mieszkałem w Anglii, też Polaczki wypowiadali się jak wy na tym forum 2011-11-16 16.23

Jak ktoś ma ciut lepiej, to trzeba go zgnoić i zrobić im jeszcze większe problemy. Polaczki zawsze tak miały - nie ważne, że płacicie kosmiczne ceny za brak biletu, ale ważne, by ten w aucie miał jeszcze gorzej.

Zamiast zacząć z drugiej strony - jak się ma cena biletu do tej kary?? Można walnąć np. 500 zł i co to zmieni?? Politykom i rodzinkom będzie żyło się tak jak się żyło, ale 90% społeczeństwa i tak będzie klepać biedę. To jest to wasze rozwiązanie.

Dlatego jak najdalej od Was, dlatego w UK pracowałem z Angolami, a nie żałosnymi dupkami z kraju polityków rodem jak z Zimbabwe.

Sami sobie wszyscy dokręcacie śrubę i dlatego większość z was gówno w życiu osiąga.

Ja będę jeździł autem, a dzięki strefie i idiotycznym władzom, co od 22 lat nie potrafią niczego zrobić porządnie, firma zmienia to syfiaste miasteczko na inne rejony naszego województwa.

Irod Gość
~Irod
@leks 2011-11-16 16.24

Twoje komentarze o kierowcach przebrzmiewają totalnym zakompleksieniem. Czyżbyś sam nie miał prawa jazdy i chcesz się zemścić na kierowcach, za to, że potrafili je uzyskać?

georgetases georgetases
Każdy radny 2011-11-16 16.28

Który zagłosuje za obiema podwyżkami jednocześnie głosuje przeciwko mieszkańcom. Może wartoby poznać nazwiska antyszczecinian i uwzględnić przy następnych wyborach?

Nie, bo my potrafimy tylko narzekać, zamiast wyciągać wnioski z wcześniejszych błędów. Pójdziemy, zagłosujemy na tych samych i dalej będziemy narzekać.

CENZURA Gość
~CENZURA
a kanary będą fruwać i tych biednych ludzi 2011-11-16 16.44

TAKIE CUDA TYLKO W POLSCE.

georgetases georgetases
Leks 2011-11-16 16.49

Bartku, nie podwyższą kar za gapowe w komunikacji i na parkingach jednocześnie, po tym by sprzymierzyli kierowców z pasażerami przeciwko sobie :)

ktos Gość
~ktos
PO 2011-11-16 16.50

Poczekajcie na wystąpienie pana premiera w piątek , to dopiero cuda będą aż uszami wyjdzie wam.

pasażer Gość
~pasażer
? 2011-11-16 16.58

Wspaniale za parkowanie bez biletu płaci się 50 zł, a za brak biletu autobusowego 220 zł i gdzie tu sprawiedliwość?????

2def Gość
~2def
2def 2011-11-16 17.43

Ceny biletów są przegięte, a mandaty to już kpina. Zamiast częściej kontrolować i zmusić ludzi do jazdy z biletami to wolą, raz na jakiś czas złapać i więcej skosić. Typowe polskie myślenie. Prawdopodobnie i tak trafi na tego, kto zapomniał. Typowy gapowicz zna kanarów itp. Polecam więc najskuteczniejszy środek transportu "z buta"

wojciechj wojciechj
a wg mnie kary niech wynoszą i po 1000 2011-11-16 18.44

czy 2000 zl !
aby tylko BILETY były TAŃSZE !

ale po drugie zacznijcie naprawdę kontrolowac czyli CODZIENNIE na kazdej linii a nie na wyrywki od czasu do czasu(wtedy pijacy i inni menele którzy zanieczyszczają i niszczą pojazdy zastanowią się dwa razy za nim wsiadą bez biletu)
i kary wcale nie muszą być finansowe - nawet bez wyroków sądowych powinna być od razu możliwośc publicznego / społecznego odpracowania kary (np. 200 zł = 40 godzin prac porządkowych na przystankach).

georgetases georgetases
Prawda o kontroli biletów 2011-11-16 21.02

Menele jeżdżą, zasmradzają pojazdy a nikt chyba nie wierzy, że kasują bilety. Oni są wolni.

Jeśli raz zdarzy Ci się jechać na gapę, nie ma zmiłuj. Kiedyś moja matka, która ma sieciówkę na zwykły, zapomniała przedłużyć o jeden dzień, pojechała pośpiechem dopłacając, połówkę do zwykłego.
Kanar widział, że zawsze ma sieciówki, że to incydent, jeden dzień, nie było dyskusji.

JEst wieczór, tramwajem jedzie kilku opryszków, zawsze na gapę, a kanary co? Oczywiście, nie wejdą, bo przecież oprych to nie student, nie kobieta z dzieckiem, a więc dyspensę na jazdę na gapę ma.

Więc skoro tak konsekwentnie ustawia się pasażerów, może warto by powołać rewizorów, którzy sprawdzaliby, czy kanary sprawdzają wszystkich, bez względu, czy kobieta w ciąży, czy zaszalikowany opryszek?

jackobs Gość
~jackobs
j 2011-11-16 21.24

w 6 nie kontrolują w ogóle ale w 61 , 75 , 3 , 53 koszą studentów

polskie zoo Gość
~polskie zoo
NIE KASOWAC // NIE DAC SIE ZŁAPAĆ // NIE PŁACIĆ!!! 2011-11-16 21.40

NIE KASOWAC // NIE DAC SIE ZŁAPAĆ // NIE PŁACIĆ!!!

kaszana Gość
~kaszana
SZCZECIN wiocha z tramwajami 2011-11-16 21.54

To prawda, że Szczecin to wieś.
Poznań o 1000 % przewyższa Szczecin pod względem inwestycji czy miejsc pracy.

Chodząc po mieście łatwiej wdepnąć na chodniku w psie gówno niż spotkać kanara w autobusie czy tramwaju.

cyckiopadają Gość
~cyckiopadają
ale ossso chodzi? 2011-11-16 22.10

Nie rozumiem płaczu fanów transportu miejskiego. Skoro jesteście za rozwojem komunikacji to płaćcie za te ładne autobusy z kamerami, niskopodłogowe tramwaje czy plazmy na przystankach.

Odczepcie się od samochodów a główny picer tego portalu i skyscrapera Pan Leks niech zrobi sobie w końcu prawko. Wtedy łatwiej mu będzie zabierać głos w kwestii "transportu spalinowego"...