*
Dodane 2011-10-28 20.23 , komentarzy 9

Aleja Słońca - nowe centrum handlowe w Szczecinie z opóźnieniem [wideo, prezentacja]

Nowe centrum handlowe na granicy Mierzyna i Szczecina zostanie otwarte w 2013 roku. Rok później, niż planowano.

Aleja Słońca w Szczecinie - wizualizacja

Aleja Słońca w Szczecinie - wizualizacja

Autor: Wizualizacja firmy Mayland Real Estate.

Centrum Handlowe Aleja Słońca powstanie tuż obok istniejącego na Gumieńcach CH Ster, pomiędzy ulicami Ku Słońcu i Spółdzielców.

Na powierzchni 38 tys. metrów kwadratowych znajdzie się blisko 150 punktów handlowo-usługowych, część rozrywkowa oraz największe w województwie Multikino. Sale kinowe będą miały łącznie 2,8 tys. metrów kwadratowych. Każda z dziewięciu sal będzie wyposażona w najnowocześniejsze projektory cyfrowe.

We wnętrzu obiektu pojawi się też strefa relaksu i urody, punkt informacyjny i ogródek dla dzieci, w którym znajdą się bujaki, ślizgawki i zabawki. W głównych alejkach mają pojawić się drzewka otoczone ławkami. Pięciopoziomowy parking pomieści ponad 1200 aut.


Na zewnątrz, w pobliżu głównego wejścia pojawią się kawiarniane ogródki i plac zabaw dla dzieci. Początkowo zakładano, że prace przy budowie nowego centrum ruszą w 2011 roku, a obiekt zostanie otwarty rok później. Terminy uległy jednak zmianie.

- Owszem prace miały rozpocząć się jeszcze w roku bieżącym jednak z różnych powodów, głownie ekonomicznych termin ten się przesunie, najprawdopodobniej na przyszły rok - mówi Anna Skrocka z Mayland Real Estate, firmy będącej inwestorem inwestycji. - Nie oznacza to jednak, że zmieni się termin otwarcia Alei Słońca. Otwarcie w dalszym ciągu planowane jest na czwarty kwartał 2013 roku. Budowa takiego centrum trwa blisko 1,5 roku do 2 lat powinniśmy więc zdążyć.

Aleja Słońca to jedna z trzech wielkich inwestycji firmy Mayland Real Estate. Prócz Szczecina centra handlowe zostaną zbudowane również w Słupsku, gdzie centrum przyjmie nazwę CH Jantar oraz w Krakowie, gdzie otrzyma nazwę CH Serenada. Łącznie planowane projekty inwestycyjne mają mieć powierzchnię ponad 100 tys. metrów kwadratowych. Szczecińskie centrum będzie największe.

Zobacz też:X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

kolo Gość
~kolo
nowe centrum handlowe? 2011-10-28 22.53

te na terenie stoczni? Park handlowy?

a_zajac a_zajac
fantastycznie 2011-10-28 23.28

ile tego badziewia jeszcze hmm?!!

wojciechj wojciechj
czy ci inwestorzy 2011-10-29 10.14

powariowali?

konkurencja knkurencja ale nadmiar tego samego sprawie ze taka dzialanosc przestanie byc dochodowa!

christoph christoph
hmm... 2011-10-29 11.08

Co wy się martwicie o ich prywatne pieniądze? Nie będzie dochodu to się zwiną. Chyba nie wierzycie jednak, że ktoś wyda grube miliony nie robiąc wcześniej dokładnego badania rynku. Tak wszyscy narzekają, a w weekend czy wieczorami to spokojnie przejść nie można przez takie centrum nie obijając się o ludzi.

eron Gość
~eron
niech budują 2011-10-29 12.12

im więcej zagospodarowanych terenów tym lepiej, zwłaszcza że centra handlowe są coraz ładniejsze i nowocześniejsze

seed Gość
~seed
Dead Rising? 2011-10-29 15.55

Wnętrze łudząco przypomina centrum handlowe z gry Dead Rising :) Czym kierował się architekt? ;)

Ann Gość
~Ann
To smutne 2012-06-03 22.55

Zniknie tyle zieleni, przestrzeni i czystego powietrza. Uwielbiam tą łąkę. Ludzie ludziom gotują smutny los - tylko centra handlowe wokół. Do czego to wszystko zmierza? Ile można kupować? Konsumpcja opanowuje nasze istnienie. Chcemy więcej miejsc wypoczynku wśród drzew, traw i kwiatów, świeżego powietrza.

Www Gość
~Www
Do Ann 2012-08-16 16.13

To sobie na wieś jedź jak chcesz drzewa, kwiaty i łąkę. To jest miasto i tu powinna być miejska zabudowa, handel i tłumy ludzi. Wam się już totalnie w dupach po przewracało z tą zielenią. Można zupełnie zaorać to miasto i posadzić las. Może wtedy będziecie zadowoleni.

leks leks
Www 2012-08-16 16.33

No cóż dla człowieka myślącego w tak prosty sposób wszystko jest tylko zero-jedynkowe.

Tymczasem miasta najlepsze do życia to właśnie takie, które w odpowiedni sposób łączą ze sobą zieleń/ zabudowę/ ludzi, środki transportu itp. Zresztą podziwiamy to chociażby w starej części Szczecina, gdzie wiele przestrzeni zajmują parki. Ale niektórym ciężko to zrozumieć. Jest miasto, ma być beton i autostrady.

I kolejna rzecz to chaotyczne gospodarowanie przestrzenią w takich miejscach jak Mierzyn, Bezrzecze, Dobra, Wołczkowo, Warszewo itp. czyli na wszystkich nowych osiedlach poza obrębem granic miasta. To często zbiór chaotycznie rozrzuconej jednorodzinnej zabudowy, wymieszanej z zakładami produkcyjnymi, hurtowniami, jak tutaj w artykule centrami handlowymi itp itd.

Dodaj swój komentarz: