*
Dodane 2011-10-03 19.11 , komentarzy 20

W Szczecinie powstanie kolejny hipermarket i galeria handlowa

Kategorie: Wiadomości Tagi: szczecin, galeria handlowa, ,

Plac po byłym targowisku przy ul. Rostockiej 15 został sprzedany. Firma Pergranso z Warszawy w przyszłym roku rozpocznie tu budowę sklepu E. Leclerc i galerii usługowej.

Przy ul. Rostockiej 15 powstanie sklep E. Leclerc i galeria usługowa

Przy ul. Rostockiej 15 powstanie sklep E...

Autor: jean-louis zimmermann/flickr.com

Kilka lat temu mówiono, że przy ul. Rostockiej w miejscu byłego targowiska powstanie skatepark i centrum ogrodnicze. Teren nie znalazł jednak chętnego do dzierżawy. Wkrótce go podzielono i największą część wystawiono na sprzedaż. W dokumentach czytamy, że nieruchomość była przeznaczona pod budownictwo komercyjne.

Dopuszczalny zakres usług to handel, gastronomia, działalność finansowa, obsługa firm i klientów, sport, rekreacja, turystyka. Pozwalano także na budowę hotelu, schroniska młodzieżowego, internatu czy akademika. W drodze przetargu, który ogłosił szczeciński magistrat, w czerwcu tego roku właścicielem terenu stała się firma Pergranso. Kupiła ona teren za ponad 6 mln 760 tys. zł.

- Przy ul. Rostockiej 15 w Szczecinie planujemy wybudować obiekt handlowy naszej sieci składający się ze sklepu E. Leclerc oraz niewielkiej galerii usługowej - mówi Anna Broniszewska, asystentka działu inwestycji E. Leclerc Polska Pergranso Sp. z o. o. - Rozpoczęcie budowy jest planowane w przyszłym roku. Inwestycja pociąga za sobą konieczność zatrudnienia około 80 osób zaangażowanych w działalność naszego sklepu.

Sklepy E. Leclerc to hiper- i supermarkety z tradycją, które po raz pierwszy otwarto we Francji. Stopniowo znalazły się także w innych krajach Europy, np. we Włoszech, w Hiszpanii, w Portugalii, a w 1995 roku także w Polsce. Dziś w naszym kraju sklepy działają już w kilkudziesięciu miastach. W Szczecinie będzie to pierwszy sklep tej sieci. W asortymencie znajdą się m.in. produkty spożywcze, sprzęt AGD, odzież, kosmetyki i artykuły chemiczne.


X

Miejsce
w rankingu
Maciek Homis

MM Moje Miasto - redakcja internetowa maciej.homis@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

hombredelriodelavida hombredelriodelavida
Tak 2011-10-03 19.54

Cały czas czuję jakiś niedosyt w zakresie hipermarketów.

gucia Gość
~gucia
tylko supermarket 2011-10-03 19.55

opłaca się budować a ciekawe czemu nikomu się nie opłaca wybudować dla młodzieży jakiś obiekt sportowy- co ? No a potem zdziwienie i oburzenie , że młodzież rozrabia no a co mają robić , gdzieś wyszumieć się muszą

Nowy srajmarket Gość
~Nowy srajmarket
Hahaha 2011-10-03 19.59

bez komentarza

christoph christoph
... 2011-10-03 20.01

Jak wszyscy chętnie dysponują czyimiś pieniędzmi. Ktoś kupił sobie ten teren i chce zbudowac właśnie sklep. O tym czy już wystarczy nam hiper czy super marketów zdecyduje rynek, a póki co wszystkie z tych sklepów są pełne.

Iwmali Iwmali
Obiekt sportowy...to żart? Chyba kafejkę internetową! 2011-10-03 20.02

Młodzież ma w nosie obiekty sportowe, teraz wszyscy siedzą przy komputerach, wiem co piszę, bo mam syna w gimnazjum. Ich cała klasa zajmuje się tylko grami komputerowymi!

panda Gość
~panda
Nasi rajcy powinni odejść 2011-10-03 20.03

Kolejny market.ludzie już maja dosyć tych molochów.drożyzny.Gdzie idą podatki od takich molochów,bo na pewno nie zostają w naszej gminie.Panie Krzystek co Pan robi z tym miastem?

gucia Gość
~gucia
imwali 2011-10-03 20.11

i Ty to popierasz ?

erst Gość
~erst
dobra wiadomość - niech budują 2011-10-03 20.13

Sklepu E.Leclerc jeszcze w Szczecinie nie ma, a w rejonie Rostockiej brakowało sklepu wielkopowierzchniowego

Khaleb Gość
~Khaleb
Taaa... 2011-10-03 20.16

... czym jest ulica w Szczecinie bez własnego marketu. -.-

David Stettiner David Stettiner
Iwmali nie kłam że wszyscy ! Twój opis jest pięknym obrazem jak rodzice nie potrafią wychowywać swoje dzieci ! 2011-10-03 20.49

Bo rozumni Rodzice potrafią zorganizować dzieciom tak interesujące zajęcia pozalekcyjne i zasady , aby dziecko zajmowało się komputerem minimum , jakie jest potrzebne.
Znam takich w Szczecinie i jest ich wielu.
A dzieci zdrowe, wysportowane i....przy okazji uprawnia dodatkowych zajęć zwiedziły kawał świata .
Jak choćby z chóru Dondiridon , a to jedna z wielu sposobów na zajęcia pozalekcyjne .
Tylko Rodzicom się chcieć trzeba !!
A z komputerem prosta zasada -
tyle czasu komputer ile zabawy na dworze !
A jak dziecko ma dodatkowe zajęcia po szkole, to i niewiele czasu jest na dworze, więc i przy komputerze.
PROSTE

Yta Yta
....Hryniewieckiego:) 2011-10-03 20.52

i Zapadła:)

gosc Gość
~gosc
sklep 2011-10-03 20.54

Ktos dobrze napisał. Przecież ta firma zapłaciła za teren i zbuduje sobie sklep, a wam nic do tego. Jeśli okaże się, że wystarczy już sklepów i jest ich za dużo, to nie będzie rynku zbytu na towary tam sprzedawane i po prostu ten market zbankrutuje i będą go likwidować. Wszystkie marudy niech więc będą spokojne :)

Emasik Gość
~Emasik
Centrum Rozrywkowe/Sportowe 2011-10-03 21.20

Kaskada,Galaxy,Molo...
Może pora na jakieś centrum rozrywkowe albo sportowe?
Przeczytałem te wszystkie komentarze i osoby które pisały-"Przecież ta firma zapłaciła za teren i zbuduje sobie sklep, a wam nic do tego." pewnie pisały to osoby które pracują do 17 a później siedzą w domu albo idą na piwo z kolegami a co jeśli chodzi o młodzież? "teraz wszyscy siedzą przy komputerach"- napisał Iwmali a może robią to dlatego ze nie maja co robić? nie chcą siedzieć na ławce pod blokiem i pic piwo ze starszymi kolegami

I nie mówcie "chuligani" na młodzież stojącą pod blokiem bo tak naprawdę to nie ma dużego wyboru.

Pozdrawiam.

ekhym Gość
~ekhym
czego uczyli naszego krychodawidka? 2011-10-03 21.34

"Bo rozumni Rodzice potrafią zorganizować dzieciom tak interesujące zajęcia pozalekcyjne i zasady , aby dziecko zajmowało się komputerem minimum , " Ty to pewnie zabierasz wnuczkę na spacer i kupy pokazujesz? Takiemu jak ty to na pewno chore zajęcia wymyślali...

Dawidku policz kupki na podwórku...
Dawidku ćwicz donosy na sąsiadów....
Dawidku weź Zorkę i popstrykaj zdjęcia kałuż

OlaMol OlaMol
. 2011-10-03 22.12

Według mnie kolejne centrum handlowe to zagłada dla powstałych już w naszym mieście centrów oraz inwestycyjne samobójstwo. Byłoby dużo lepiej gdyby w okolicach Szczecina powstał park rozrywki.

kocurrek Gość
~kocurrek
nasty hipermarket stawiają 2011-10-03 23.12

a basenu na Gontynce jak nie było tak nie ma... paranoja.

Iwmali Iwmali
Ja nie napisałam, że Mateusz siedzi przy komputerze!!!!!!! 2011-10-04 08.58

Tylko, że jak on chce jakiegoś kolegę wyciągnąć z nami na weekendowe wyjazdy to wszyscy się patrzą jak na dziwaka, bo dla nich najważniejszy jest komputer! I nie pisz "Davidzie" bzdur skoro widzisz moje wpisy na blogu i wiesz, że my w domu nie siedzimy!

mac Gość
~mac
Kiedyś galerią nazywano miejsce, 2011-10-04 09.00

w którym można było oglądać obrazy, teraz jest to sklep z lumpami. Żenuła.

krystyna S krystyna S
Gość ~mac - oczywiście masz racje - najwyższy czas uzywać nazwy BAZAR 2011-10-04 10.12

bo to jest właściwe określenie.

JJ Gość
~JJ
Jest ok 2011-10-04 10.50

I tych sklepów będzie jeszcze więcej outlet na struga galeria przy Polmo na Wojska Polskiego kolejna przy szosie polskiej i jeszcze Aleja Słońca na Mierzynie ale to są prywatne Inwestycje i na pewno by nie powstawały gdyby nie było popytu. Miasto nic do tego nie dokłada a czerpie tylko zyski ze sprzedaży dzierżawy działek i podatków.

Natomiast Aqapark stadion itp. miasto musi musi budować i utrzymywać z własnych funduszy.

Buduje z nich teraz halę na Zawadzkiego przy której będą boiska skatepark itp. Jest przebudowywana Arkonka będzie dzika rzeka nowe baseny itp.

Aquaprk początek budowy 2015 r.

Są ogólnodostępne orliki dzieciaki nie muszą siedzieć w domu

będzie lepiej nie zależnie kto będzie rządził tym miastem

bo gorzej niż za Jurczyka na pewno nie może być.