*
Dodane 2011-09-01 09.05 , komentarzy 9

Oni mają najpiękniejsze ogrody!

Kategorie: Wiadomości Tagi: ogrody, konkurs ogrody,

Konkurs na najpiękniejszy ogród w Szczecinie rozstrzygnięty. Wzruszenie i radość ogrodników w obiektywie Marcina Bieleckiego.

Wszyscy nasi laureaci stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Wszyscy nasi laureaci stanęli do pamiątk...

Autor: Marcin Bielecki

Wponiedziałek, podczas uroczystej gali w Rajskim Ogrodzie, wręczyliśmy nagrody laureatom naszego konkursu. Tytuł Ogrodnika Roku zdobyli mieszkańcy kamienicy przy ul. Łokietka, a najpiękniejszym ogrodem został ogród Władysławy Batko.

Przez wiele tygodni prezentowaliśmy w MM Moje Miasto oraz na portalu mmszczecin.pl ogrody zgłoszone do konkursu. W sumie było ich 24. Do 21 sierpnia nasi Czytelnicy mogli głosować na ogrody, które najbardziej im się podobały.

Najpiękniejszym Ogrodem w roku 2011 został ogród pani Władysławy Batko przy ul. Dąbrowskiego. Jego właścicielka była bardzo zaskoczona zwycięstwem.

– Ten konkurs to niesamowite wrażenia – mówi wzruszona laureatka. – Nigdy bym się nie spodziewała wygranej. Mam małe kwiatuszki przy ścianie w bloku. Kiedyś nosiłam przez balkon wodę i podlewałam je konewką. Wydaje mi się, że jest przyjemniej, kiedy jest zielono i kolorowo przy bloku. W przyszłym roku chciałabym zająć większy obszar na mój ogród.

Wyróżnienia w głosowaniu otrzymały tez ogrody pani Grażyny Klepackiej z ul. Smoczej w Podjuchach, pani Wandy Piotrowicz z ul. Wojciecha, Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Tkackiej i Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Matejki.

– Trochę jestem zaskoczony – mówi Tadeusz Szpakowski ze Wspólnoty przy ul. Matejki. – Ten konkurs to bardzo fajna inicjatywa. Po tym wyróżnieniu jeszcze bardziej zmobilizujemy się do pracy.

Tytuł Ogrodnika Roku 2011 przyznała kapituła, w skład której weszli – Maria Szlempo, ubiegłoroczna laureatka naszego konkursu, Bożena Krzanowska z firmy Teleport 2000, Barbara Kotwas, architekt krajobrazu oraz przedstawiciele naszej redakcji.

Jury jednogłośnie przyznało ten tytuł mieszkańcom kamienicy przy ul. Łokietka 27.

– Zaparło nam dech w piersiach – mówi Mariola Wardzińska, mieszkanka kamienicy. – To dla nas szczególne wyróżnienie. Mamy do zagospodarowania małą przestrzeń, więc nie mieliśmy zbyt dużego pola do popisu, tym bardziej jest nam miło.

Pełna lista uczestników naszego konkursu znajduje się tutaj
Za nami już cztery edycje konkursu na "Najpiękniejszy Ogród"

Wybieramy najpiękniejszy ogród. IV edycja konkursu

Rozpoczynamy „Konkurs na Najpiękniejszy Ogród w Dzielnicy”. W tym roku też Was odwiedzimy
Wybieramy najpiękniejszy ogród. III edycja konkursu

Nasi Czytelnicy wybierają najpiękniejsze ogrody w poszczególnych dzielnicach Szczecina. Jury w naszym konkursie na najpiękniejszy ogród w dzielnicy tworzą wszyscy Ci, którzy pokazali nam swoje ogrody, działki i podwórka
Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Ogród (FOTO)

34 śmiałków zdecydowało się zrzucić parę kilogramów podczas zabawy zorganizowanej przez MM. Wszyscy marzą o ładnej sylwetce i lepszym samopoczuciu
Co słychać u zwycięzców "ogrodowego" konkursu?

W ogrodzie u Mariana Bonka roślinne rzeźby wciąż cieszą oko okolicznych mieszkańców. Za to w ogrodzie u pani Dany Zdun sporo się pozmieniało
Marian Bonk został Ogrodnikiem Roku 2008!

Oficjalnie zakończyliśmy nasz konkurs na Najpiękniejszy ogród w dzielnicy. Wręczyliśmy nagrody właścicielom najładniejszych ogrodów, działek i podwórek w naszym mieście
II konkurs na Najpiękniejszy Ogród

W MM Moje Miasto pokazujemy wszystkie Wasze ogrody: te duże imałe, własne i zagospodarowane wspólne podwórka
Pokaż swój ogród! I edycja konkursu

W naszym konkursie na najfajniejszy ogród w każdej szczecińskiej dzielnicy bierze już udział ponad 20 zakwieconych ogrodów!X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

Tester Tester
Widać kto ma czas 2011-09-01 09.50

aby pierdzieć w taboret ogrodowy! Chorzy, ułomni i emeryci. Reszta pilnie pracuje.... na tych powyżej...

WaMa WaMa
Widać? 2011-09-01 10.30

Gdy Ci powyżej ciężko pracowali,ty mogłeś(musiałeś)się uczyć. NIE skorzystałeś z tej szansy,NIE NAUCZONO cię szacunku.A to bardzo ważna cecha człowieka,na miano którego ty patafianie nie zasługujesz.

student student
Najpiękniejsze ogrody.. 2011-09-01 11.05

Wielkie gratulacje dla laureatów!!

NICK Gość
~NICK
WaMa - On sie już dawno nammce przedstawił 2011-09-01 11.24


"01.09.2009 16:49
Tomasz L....
Przejedźcie sie latem
w godzinach, kiedy "babcie" jadą z działek, Będziecie wyskakiwać w biegu. Polskie społeczeństwo jest BRUDNE, taka "babcia" śmierdzi potem, nażarła się najczęściej czosnku i chucha wokół wymuszając miejsce siedzące, mimo, ze ktoś może jechać zmęczony z pracy, a babcia sobie re-kreowała się na działce i jest wypoczęta od pięt po cebulki włosów."
A dzisiaj w nowym wcieleniu Tester swoje chamstwo udowadnia :
Tester
Lubisz .......? Dodane 3 godziny temu
Bo.............Twojego lubienia gruźliku "
Ależ ta nienawiść do innych ludzi to może być choroba osobnika w dzieciństwie porzuconego przez Ojca

diatryba diatryba
Wielkie brawa dla uczestników konkursu! 2011-09-01 11.38

Dzięki zapaleńcom Wam podobnym, Szczecin pięknieje z każdym rokiem!

A komentarzami-chwastami zupełnie się nie przejmujcie. To takie aspołeczne badyle i tyle!

Yta Yta
podziwiam 2011-09-01 16.23

zapał i umiejetności w pracach nie na swoim.Nie sztuką jest pracować na swoim ogródku/działce/ale właśnie na takich terenach.Pozdrowienia:))

Yta Yta
pełna lista uczestników tutaj???? 2011-09-01 16.24

ślepa uliczka :(

zielony zielony
Gratulacje dla wszystkich laureatów i nie tylko... 2011-09-02 22.07

Szczególne dla pani Marioli i sąsiadek (sąsiadów) z Łokietka 27. Obserwowałem Wasze prace od początku i jak mogłem wspierałem. Wykonaliście kawał dobrej roboty na wspólnym podwórku, w dodatku otwartym, gdzie każdy może zajrzeć. To najlepszy przykład wspaniałej aktywności i rada osiedla jest bardzo dumna z Was :). Zapraszam w najbliższy poniedziałek na dyżur (g.17) i zebranie - już w nowym miejscu w SP5. Teraz bliżej was :)

zielony zielony
osobne gratulacje 2011-09-02 22.10

dla Pani Wandzi z Wojciecha, która jest już zaprzyjaźniona z nasza radą osiedla. Pięknie urzadzony ogromny teren pełen kwiatów. Będziemy dalej współpracować :)

Dodaj swój komentarz: