*
Dodane 2011-06-24 18.03 , komentarzy 19

Interwencja: Dlaczego poczta jest zamknięta w sobotę?

Mieszkańcy osiedla Zawadzkiego, którzy chcieliby w sobotę opłacić ratę, czy wysłać list bądź paczkę są pozbawieni usług pocztowych. Od początku czerwca poczta przy ulicy Szafera nie pracuje w sobotę.

Autor:

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka osiedla Zawadzkiego, która miała problemy z urzędem pocztowym nr 43, przy ulicy Szafera 186. W sobotę, 11 czerwca pani Małgorzata była w urzędzie i zdziwiła się, bo placówka była nieczynna. Była godz. 14.20.

– Na urzędzie widniała jeszcze tabliczka, że urząd jest czynny w sobotę od 9 do 15. I co z tego, skoro drzwi były zamknięte – mówi Małgorzata Arciuch z ulicy Klonowica. – Chciałam zapłacić ratę, musiałam to przełożyć na poniedziałek, oczywiście musiałam zapłacić odsetki za opóźnienie.

Pani Małgorzata zwraca uwagę, że to już druga palcówka, która przestała obsługiwać osiedle w sobotę. Urząd Pocztowy Szczecin 21 przy ulicy Klonowica również przestał pracować w soboty. Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy w szczecińskim oddziale Poczty Polskiej, decyzja o wyłączenia z pracy w soboty urzędu nr 43 zapadła w tym roku i została wprowadzona w życie od 1 czerwca.

– Z naszych obserwacji wynika, że jest to optymalne rozwiązanie – tłumaczy Bogdan Lenkiewicz z działu kontaktów z mediami Poczty Polskiej. – Odpowiednio wcześniej informowaliśmy o zmianie godzin pracy naszych klientów i do dzisiaj w urzędzie eksponowana jest odpowiednia wywieszka. Wszelkie potrzebne informacje na temat funkcjonowania naszych placówek w całej Polsce są także na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej: www.poczta-polska.pl/mapapp/

Według przedstawiciela poczty, godziny pracy zostały zatwierdzone po uważnej analizie ruchu i badaniach związanych z ilościami załatwianych w nich spraw.

– Ustalając godziny pracy chcemy uwzględniać oczekiwania naszych klientów oraz dopasować naszą działalność do ich potrzeb – dodaje Bogdan Lenkiewicz. – Gdy placówki są nieczynne w soboty, staramy się zawsze tak zorganizować naszą pracę, aby klienci mieli możliwość wygodnego skorzystania z usług pocztowych w dni robocze w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Dowiedzieliśmy się, że urząd pocztowy nr 21 już ponad rok nie jest czynny w soboty, lecz funkcjonuje w każdy dzień roboczy od godziny 8 do 20.

Obecnie w Szczecinie, w soboty powinno funkcjonować 15 placówek. Z uwagi na potrzeby społeczne utrzymujemy ich 17 - mówi Lenkiewicz.


X

Miejsce
w rankingu
Maciek Homis

MM Moje Miasto - redakcja internetowa maciej.homis@mediaregionalne.pl

Komentarze

wojciechj wojciechj
większość 2011-06-24 18.33

urzędów pocztowych nie pracuje w soboty - zazwyczaj tylko te calodobowe lub "prawie" calodobowe.

Warto zwrócic tez uwagę że w większości krajów europejskich poczty jak i sklepy czynne sa zazwyczaj miedzy 8/9 a 17 (nawet markety rzadko kiedy dluzej niz do 20) - i jakoś nikomu to nie przeszkadza i wszyscy sobie jakoś radzą!

Piotrus201 Piotrus201
... 2011-06-24 19.25

Dlaczego zamknięta ? Bo jakby Pani pracowała za 1100zł albo nawet i nie to,to wtedy by Pani wiedziała. Pretensje do PO-rozkradali

poczta Gość
~poczta
nie marudź 2011-06-24 20.38

maruda i tyle odsetek pewnie grosze ale hałasu musi narobić jak to polak

cyckiopadają Gość
~cyckiopadają
fiufiu 2011-06-24 23.16

"Pani Małgorzata zwraca uwagę, że to już druga palcówka (...)"

winszuję...

shark61 shark61
PISarczyk Piotrus201 i inni obrońcy poczty... 2011-06-25 07.59

Poczta Polska, jak sama nazwa wskazuje jest Polska, a nie innej narodowości. Zarobki są jakie są i na jakie, godzą się pracownicy, szeregowi pracownicy, bo kierownictwo nie narzeka...
Poczta służy nam - obywatelom, więc kiedy istnieje takie zapotrzebowanie, placówka pocztowa winna być otwarta... Praca pocztowca, to służba cywilna! Pracownicy powinni zdawać sobie z tego sprawę... Pocztę Polską także obowiązują prawa rynku i kiedy nie będzie wychodzić na przeciw wymaganiom klienta, może zasłużyć na złą opinię /a już ma nieciekawą!/ i utratę tego klienta... Co lepsze?

zabuza Gość
~zabuza
ale burak z tej babety...od kiedy to Poczta ma nakaza pracownia w sobote ?! 2011-06-25 08.38

ale bezmózgie yeti z tej babki. a co już pojechać, do urzedu pocztowego na dworcowej gdzie jest otwarte 24h to nie łaska, by opłacić swoje sprawy?! lepiej zrzucać na winne pocztowców ;/! co za ludzie, typowe "wieśniaki" , rzucają błotem,a sami nie umieją sobie poradzić z rzeczywistością ;/

Piotrus201 Piotrus201
... 2011-06-25 09.02

@shark,
Przestan tak patriotycznie zauwazac szarego pracownika Poczty. Dobrze wiesz,ze w dzisiejszych czasach Policjant ma w dupie kraj,zolnierz ma w dupie kraj i Pani z Poczty ma w dupie kraj.
I ja tez mam w dupie ten kraj :)

jackobs Gość
~jackobs
j 2011-06-25 09.27

w Centrum przy Bogurodzicy też w soboty nieczynne .Podobno nie rentowne poczty?? Proponuję zamknąć np.w środy a otworzyć w soboty , na pewno wzrośnie rentowność .

porto1 porto1
Pani Małgorzato 2011-06-25 09.42

proszę nie opowiadać pierdół - bo skoro płatność raty przypada pani na sobotę, to zgodnie z umową może ją pani zapłacić w poniedziałek - a odsetki karne o których pani mówi, jeśli nawet są to może z 30-40 groszy...a poza tym nie czeka się z płatnością raty do ostatniej chwili, albo robi się stałe zlecenie, albo korzysta z bankowości internetowej i dokonuje przelewu - nawet korzystniej bo za darmo!!! co za idiotka!

Konto usunięte 1.01.2013 Konto usunięte 1.01.2013
kolejny materiał MM 2011-06-25 10.05

który wprost buduje negatywne nastawienie do człowieka - powinniście (tak jak było z Panią Agata Kania z firmy Meritum) się ugryźć ponownie w język - a nie skazujecie Panią Małgorzatę na szyderstwa... no chyba że to taki fetysz - że ludzie lubią być tak poniewierani...

shark61 shark61
Piotrus201 2011-06-25 11.20

I dlatego, tak jest w naszym kochanym kraju! Nic dodać nic ująć! Panujący tumiwisizm i wszystko jasne! Ty chcesz rząd zmieniać, po co?! Posprzątaj u siebie na podwórku, sąsiad niech posprząta u siebie i zrobi się czysto w całym kraju... A Poczta Polska pada, ale sama domaga się tego statusu!

porto1 -> a propos "pierdół", zobacz jaką Ty tu namazałeś... Wszystkich w Polsce nazwijmy porto1 - to będą Ci mądrzy, a Pani Małgorzata - idiotka! Brawo za obiektywizm, realne spojrzenie na życie i przypisz sobie co jeszcze chcesz, a ja głupi i tak powiem: co za idiota?!

shark61 shark61
porto1, jeszcze jedno: 2011-06-25 11.23

Ty opłaty możesz robić przez kalkulator w sztruksowych spodniach i w niebieskiej czapeczce z pomponem, a mnie to guzik interesuje, więc i niech Cibie guzik interesuje, jak ja dokonuję płatności...

V1 Gość
~V1
kolejne paniusie i ich torebusie 2011-06-25 11.47

brakuje mi słów, zamiast do mm może lepiej do wiadomości na tvp1 albo do TVN24 z taką aferą.

shark61 shark61
V1 2011-06-25 12.11

Faktycznie... brakuje Ci słów, bo się nie nagadałeś... a i to co wydukałeś jest śmieszne!

terminator Gość
~terminator
a mnie jest szkoda lata 2011-06-25 18.24

no i szkoda ze poczta nie pracuje w soboty chociaż ze dwie godz. /np.10-12/ , zawsze na tej poczcie był ruch nawet w soboty, przeciez to strata dla poczty - mniejszy ruch - mniejsze obroty itd.

arturo66 arturo66
wogole zamknac 2011-06-25 19.27

obsluga do kitu tam jest

postman Gość
~postman
efekty głosowania na PO 2011-06-26 00.08

widać....

shark61 shark61
postman 2011-06-26 13.36

... coś w temacie?

Krystian Gość
~Krystian
szkoda 2013-06-14 20.48

ciekawe czy działa już w soboty... jutro się dowiem xD