*
Kursowanie pociągów regionalnych z GPS Dodane 2011-06-02 15.35 , komentarzy 9

Sprawdź, gdzie jest pociąg. Monitorowany rozkład jazdy on-line

Przewozy Regionalne wprowadziły monitorowanie swoich pociągów za pomocą systemu GPS. Teraz dowiesz się, gdzie jest pociąg nie wychodząc z domu.

Gdzie jest pociąg ? Teraz się dowiesz.

Autor: fot.proktor37

Samo rozwiązanie nie jest czymś szczególnym. Na pochwałę zasługuje jednak fakt, że monitoring ten jest publicznie dostępny na stronach WWW przewoźnika.

Kilka słów o samym systemie monitoringu GPS i jego korzyściach dla nas szczecinian i mieszkańców regionu. Idą wakacje więc mam nadzieję, że te kilka informacji będzie przydatne.

Pierwszą możliwość jaką daje monitoring to "Tablica" z pociągami przejeżdżającymi przez konkretną stację Szczecina (np. Szczecin Główny, Szczecin Dąbie czy też Szczecin Zdroje) lub regionu.

Tablica ta w sposób on-line informuje nas o aktualnym czasie przyjazdu pociągów na wskazaną stację z uwzględnieniem ich lokalizacji GPS. Istnieje też możliwość sprawdzenia lokalizacji danego pociągu na mapie Google.

Adres do tablicy: http://tablice.przewozyregionalne.pl

Druga możliwość to analiza ruchu pociągów tego przewoźnika na stronie:

http://kursowania.przewozyregionalne.pl/ gdzie widzimy wszystkie pociągi objęte monitoringiem GPS.




Strona pozwala również na filtrowanie informacji, tzn. możemy określić konkretny pociąg czy też relację. Informacje o pozycji danego pociągu podawane na tej stronie również można zobaczyć na mapie Google.

Muszę przyznać, że Przewozy Regionalne zrobiły tu wielki krok w przód, wyprzedzając innych przewoźników - co mam nadzieję skłoni tych drugich do również ciekawych rozwiązań.

Gdyby jednak przyjąć, że pociągi kursowałyby bez opóźnień to powyższe można byłoby traktować jako gadżet, niestety życie jest inne i wiem po sobie, że powyższe informacje stają się bardzo pomocne.

Dla przypomnienia "Przewozy Regionalne” spółka z o.o. jest największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym wykonującym przewozy pasażerskie w ramach obowiązku służby publicznej. To w ramach tego przewoźniki kursują:

- przewozy regionalne pociągami REGIO,
- przewozy międzyregionalne pociągami interREGIO i REGIOekspres.

Zobacz też: Połączenie w dobrej cenie. Ale dla przewoźnika. Drożej pociągami Regio


X

Miejsce
w rankingu
Konto usunięte 02.01

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

De Kuip De Kuip
Dzieki za info 2011-06-02 16.23

Na pewno się przyda.

Maciej Godniak Maciej Godniak
Monitoring 2011-06-02 16.29

Dodam tylko, że funkcjonalność monitorowania pociągów PR przy pomocy GPS wprowadzono w czerwcu 2010 roku.
Pisał też o tym Głos Szczeciński 7 czerwca 2010 r. (http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100607/KRAJ/721103892)

Konto usunięte 02.01 Konto usunięte 02.01
M.G. 2011-06-02 17.36

znalazłeś to teraz czy już w czerwcu 2010 roku o tym czytałeś ?
Z tego co wiem, to wtedy aplikacja była bardzo, bardzo testowa.
Zresztą nawet lokalizację WWW zmieniono (co można zauważyć w informacjach z tamtego okresu - linki są nieaktualne).
Jeżeli nawet system ma już rok to mało o nim wiedział.

Michi_Beck Michi_Beck
Dobre info 2011-06-02 17.48

Akurat na sezon wakacyjnych wyjazdów i przyjazdów. Będzie wiadomo ile mam jeszcze czasu zanim żona z teściami przybędzie do domu. THX proktor37

Konto usunięte 02.01 Konto usunięte 02.01
Michi_Beck 2011-06-02 18.15


Żeś mnie ubawił :)

Maciej Godniak Maciej Godniak
@ proktor37 2011-06-02 20.11

Szczerze mówiąc, testowałem tę usługę od samego początku, jeszcze jak była w fazie beta. Przez rok niewiele się zmieniło - liczba składów objętych monitoringiem jest na podobnym poziomie, dodano jedynie dodatkową stronę z informacjami (ostatni Twój zrzut ekranu).
Ogólnie podoba mi się ta usługa.

Kostrzynianka Gość
~Kostrzynianka
Kostrzynianka 2012-06-04 17.57

A jest strona na której mozna sledzic / sprawdzac pociagi towarowe? A moze jest strona o pociagach taka jak ta o samolotach .... łącznie ze zdjeciami: http://www.flightradar24.com/ Pozdrawiam z Kostrzyna nad Odrą

niezadowolony Klijent Gość
~niezadowolony Klijent
opóźnienia 2013-11-22 14.23

Przewozy regionalne to jakaś kpina.
Co z tego że będzie można sprawdzić że pociąg się spóźni 15 minut (wg GPS). Skoro za 15 minut znowu pokaże że się spóźni kolejne 20 minut i tak kilka razy. W sumie opóźnienie będzie ponad godzinę. Niestety sama pozycja nie wystarczy bo pociąg może stać w miejscu dowolnie długo a planowany przyjazd "przewiduje" że będzie jechał.

Ostatnio czekałem w ten sposób ponad godzinę na pociąg Interregio z Warszawy do Krakowa.....
2godziny planowanego opóźnienia
+ 1,15 godziny nieplanowanego opóźnienia ( co 10 minut był opóźniony o kolejne 15 minut)

InterRegio --- nigdy więcej

Nawet nie zrobili żadnej rekompensaty za przejazd Warszawa-Kraków ponad 7 godzin.
A gdyby ktoś jechał na samolot i mu lot przepadł to co???

Krzysztof Gość
~Krzysztof
A gdyby ktoś jechał na samolot i mu lot przepadł to co??? 2014-03-01 14.27

To znaczy, że miał pecha.
A pechowców nam nie trzeba
A poważnie, wystąpiłeś o rekompensatę?
Federacja konsumentów lubi takie sprawy...
Pzdr