*
Dodane 2011-05-20 15.05 , komentarzy 19

W Szczecinie powstał nowy park

Alejki, place zabaw i siłownia na świeżym powietrzu - na terenie przy ul. Przygodnej powstało nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Park przygodna szczecin

W parku posadzono ponad 40 drzew i ok. 2...

Autor: Materiał UM Szczecin

Park powstał na terenie dawnej szkółki miejskiej drzew i krzewów ozdobnych na powierzchni 2,2 ha. 

- Zagospodarowanie trwało od listopada ubiegłego roku do maja. Na terenie parku powstały place zabaw dla starszych i młodszych dzieci, wyposażone w ślizgawki, drewniane wieże, piaskownice i huśtawki - mówi Tomasz Klek z biura promocji i informacji UM Szczecin. - W parku jest również siłownia, w której są urządzenia do ćwiczeń dla juniorów i seniorów. Na terenie przy ul. Przygodnej  znalazły się także urządzenia małej architektury: stojaki na rowery, ławki, kosze i stoły.



W parku posadzono ponad 40 drzew i ok. 240 krzewów. Miejsce jest oświetlone i monitorowane. Zadanie wykonała firma J. Rosiek & D. Sobczyński s.c. Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych. Koszt inwestycji to ok. 1,6 mln zł.

- Park przy ul. Przygodnej to pierwszy etap zagospodarowania terenów w tym rejonie miasta - mówi Klek. -  W planach jest także wykonanie na rzeczkach Bukowej i Wierzbaku kładek, pomostów oraz szlaku spacerowo-rowerowego, który połączy nowy park z ul. Taczaka oraz Jeziorkiem Słonecznym. W kolejnych latach, w miarę możliwości finansowych, miasto chciałby zagospodarować teren między ul. Taczaka i ul. Kutrzeby. Na tym obszarze ma powstać Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny.



W ramach inwestycji powstanie tam m.in.: kompleks rekreacyjno-sportowy o powierzchni ok. 3 ha. Znajdą się tam boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, koszową, plac zabaw, plac przeznaczony do imprez plenerowych, psi wybieg, stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy i wiaty wypoczynkowe. Zadanie zostało zgłoszone do dofinansowania w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopolskiego do Urzędu Marszałkowskiego.



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@ mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

twoja stara Gość
~twoja stara
juupi 2011-05-20 16.02

a co na to KRYSTYNA PSIKUTAS BEZ S ????jakas krytyka??? psie kupki??? krzywa ławeczka??? za bardzo zielone liscie??za rzadki piasek w piaskownicy?:) ...

ja widzę Gość
~ja widzę
I już 2011-05-20 16.30

Pojawiła się trupia czaszka niezalogowana aby zagłuszyć tekst i obrzucić swoimi brudami niewinnych użytkowników portalu.

Łowca idiotów Gość
~Łowca idiotów
krystyn juz sie nie wpisuje 2011-05-20 16.45

po tym jak się zbłaźnił niewiedzą w temacie pseudokibiców. Zresztą nie tylko w tym temacie :p

TomL TomL
Dla Ciebie 2011-05-20 16.50

@JA WIDZĘ, Pan Trupia Czaszka, ale nie trafiłeś, bo w tym momencie siadłem przy komputerze, po powrocie z pracy i za 30 minut wracam do pracy, bo w przeciwieństwie do Ciebie ja na dutki muszę ciężką pracą zarobić i nie mam czasu na MMce się udzielać, a jeśli to robię to ZAWSZE jako zalogowany,

Więc albo bądź pewny ze to ja albo SPAD na szczaw! Szczylu!

Yo! Gość
~Yo!
ciekawie to wygląda 2011-05-20 18.51

trzeba będzie podejść i zobaczyć :) Mam nadzieję, że na jednym takim parku nie poprzestaną i zrealizują resztę planów :)

Yta Yta
juz drżę 2011-05-20 20.01

o te rowery na stojakach mimo monitoringu bo to mały pikuś:(((

lols Gość
~lols
Piękna zieleń 2011-05-20 20.26

Odwiedzajcie póki ładnie! Ehh już to widzę, za jakiś czas, ale mam nadzieję, że zdążę się przejechać :)

active Gość
~active
Co by nie mówić Szczecin pięknieje 2011-05-20 20.41

szczególnie dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu. Oby tak dalej!

obserwator Gość
~obserwator
Nareszcie pięknie 2011-05-21 00.42

Ale tych drzew i krzewów posadzonych nie widzę, owszem wykarczowano zielsko i wykorzystano drzewa, które tam rosły od czasu szkółki lesnej :) Wiele razy chodziłem oglądac to dzieło, park jest wspaniały, ale z tym sadzeniem drzew to hmmm chyba same lipy posadzono.

arturo66 arturo66
ciekawe 2011-05-21 08.50

ladne miejsce zadko zapuszczam sie w te rejony

Konto usunięte 1.01.2013 Konto usunięte 1.01.2013
@czaszka 2011-05-22 09.22

to się zdecyduj czy masz czy nie masz czasu http://niebuszewo.info.pl/informacje/
Tomasz Lam – 40 lat, informatyk, zajmuję się również dziennikarstwem obywatelskim. Pisuję do MM Moje Miasto Szczecin, współpracuję z Polskim Radiem Szczecin i Szkołą Podstawową nr 35. Ojciec 2 synów, żonaty. Na Warcisława mieszkam od 2001 roku. Moim i żony sukcesem jest montaż słupków i utwardzenie pobocza przy ulicy Jana Stecia (betonowy łącznik Warcisława z Wilczą, którym dzieci uczęszczają do SP35). Obecnie mam kilka pomysłów na osiedle, które po majówce ujawnię na stronie. :) i słodzisz sobie jak zawsze bo nikt inny tego nie robi aaaaahahahaha :) to na spółę z żoną osiągnąłeś i słupki i dzieci (bo sam byś nie dał rady :) - do RADY OSIEDLA TEŻ Z NIĄ IDZIESZ ?/ znaczy się jesteś?

Konto usunięte 1.01.2013 Konto usunięte 1.01.2013
takie "pyta w pytę ala" Gazeta Wyborcza 2011-05-22 09.30

ale nie to samo co GW choć czcionka podobna no i ten pasek czerwieni jakby inny jakby skromniejszy i jakby intensywniejszy w kolorze / każdy orze jak może - patetyczność NIE MA CO proszę ja Ciebie :)

krysia s. Gość
~krysia s.
lech0s jaki ty mały jesteś :] 2011-05-22 09.37

Mała zawistna wsza, która jedyne co może to poklepać swoje idiotyzmy w internecie. I tyle o tobie, bo więcej sie nie da :]

Konto usunięte 1.01.2013 Konto usunięte 1.01.2013
ooooo czyżbym komuś na odcisk nadepnął 2011-05-22 11.26

Tam, gdzie kończą się argumenty, zaczynają inwektywy.

ten komentarz tutaj http://www.mmszczecin.pl/372033/2011/5/22/pojedz-za-darmo-na-wybory-do-rad-osiedli-to-juz-dzis?category=news to też Twoja sprawka?

Łp Gość
~Łp
:) 2011-05-23 21.12

Jakie oświetlenie ?? jaki monitoring??Nie ma tam nawet grama światła w nocy, nie mówiąc o monitoringu

gość Gość
~gość
plac zabaw 2011-06-19 10.39

Witam, byłam z synkiem na tym placu zabaw,niestety nie jest on przystosowany dla bardzo małych dzieci,aby wejść na ślizgawkę (mam na myśli mały placyk) trzeba pokonać pochylnie,która jest zbyt stroma aby maluszek się dostał na góre,a posypana piaskiem stanowi równiez nie lada wyzwanie dla rodzica chcącego pomóc dziecku. Jest tylko jedna barierka na tyle wysoko,że gdy dziecko się na niej podciąga to spada z boku przez dziurę.Zazwyczaj do tego typu zabawek prowadzą schodki,po których nawet bardzo małe dziecko łatwo się porusza.

gość Gość
~gość
Hrubieszowska 2011-08-15 21.11

Byłam tam dzisiaj jest super ale trafiłam przez przypadek szkoda , że nie ma zrobionej drogi dojazdowej od głównej ulicy tj. przystanku tramwaju ósemki

chwasty Gość
~chwasty