*
Marsz dla życia Szczecin 2011 Dodane 2011-05-07 13.00 , komentarzy 269

Marsz dla życia w Szczecinie - 8. maja 2011

IX Marsz dla Życia w Szczecinie odbędzie się pod hasłem "Dzieci nasze anioły”.

Marsz dla życia w Szczecinie, marsz dla życia szczecin 2011, marsz dla życia szczecin 2011

Marsz dla życia Szczecin 2011

Autor: Marcin Bielecki

– Marsz ma zwrócić uwagę na to, że dzieci są naszym skarbem, błogosławieństwem, darem, bezcenną wartością – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk, Kościelny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie, organizator marszu.

Marsz dla życia w Szczecinie odbędzie się 8 maja. Obrońcy życia wyruszą o godz. 15 z Jasnych Błoni i przejdą do Bazyliki Archikatedralnej. Tu będzie można duchowo adoptować nienarodzone dziecko.

– Ta symboliczna adopcja polega na tym, że każdy chętny dostanie różaniec i kartę z tekstem do codziennej modlitwy za dzieciątko – tłumaczy ks. Tomasz. – Specjalną modlitwę należy odmawiać za maluszka przez kolejne dziewięć miesięcy.

Marsz dla życia poprowadzi 200 aniołów na rowerach, które wyruszą w trasę godzinę wcześniej znad jeziora Głębokiego.

W trakcie marszu uczestnicy poniosą 100-metrowy dokument "Donum vitae”. Nie zabraknie wielkich flag i znaczków stópek nienarodzonego dziesięciotygodniowego dziecka, wykonanych w skali 1:1, które będą rozdawane mieszkańcom na miejscu.



Marsz dla Życia przejdzie ulicami Szczecina w godz. 15.00 – 16.30

W związku z przemarszem uczestników nastąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach. Uczestnicy spotkają się na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II i następnie przejdą do Bazyliki Archikatedralnej p.w. św. Jakuba następującą trasą: al. Jana Pawła II (prawa strona w kierunku pl. Lotników) – al. Niepodległości (prawa strona w kierunku Bramy Portowej) – ul. St. Kard. Wyszyńskiego (prawa strona w kierunku Mostu Długiego) – ul. Sołtysia – ul. Grodzka.

Policja prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.



O szczecińskiej kulturze przeczytasz też w blogu Małgorzaty Klimczak



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Ojciec Gość
~Ojciec
A jak się narodzi 2011-05-04 14.38

A jak się narodzi to kit z nim niech zdycha z głodu życze zdrowia bo na rozum już za pózno.

aborcja Gość
~aborcja
Aborcja 2011-05-04 15.09

Tak o płód się martwią i protestuja a jak się urodzi to maja w d....Co tu się dzieje ? Czy szczecin jest tak zacofany?Moja ciało moja decyzja niech księza pilnują swoich spraw a nie mojego ciała

ktoś Gość
~ktoś
do tych przede mną powyżej 2011-05-04 15.58

Jak nie chcesz brać udziału w Marszu to siedź w domku i nie zabieraj głosu. To podobno wolny kraj, więc nie ma obawy, nikt Ci nie nakaże. I popatrz później, że troszkę tych ludzi, którzy szanują życie jednak jest. Więc i do nich miej szacunek, jeśli domagasz się wolności.

Natalia Gość
~Natalia
do wszystkich którzy są przeciw 2011-05-04 17.41

Przeciez nikt was nie zmusza, nie chcesz nie przychodź i tyle. Nie ma przynusu, chcesz to siedź w domu,ogladaj telewizje i zobacz ile ludzi broni życia. Ale nie obrażaj nas i miej do nas szacunek bo my go mamy nawet do tych którzy są przeciw Marszowi.

TomL TomL
Ja nie wiem 2011-05-04 18.24

czy Ci, którzy są "za" są ograniczeni wzrokowo?

Tam nikt nie pisze że jest przeciw, ale oba posty są pytaniem o tych narodzonych, których losem nikt się nie interesuje.

Bo w sumie katolicy to są mądrzy - nie wolno usunąć, trzeba urodzić, bo to grzech usunąć, ale jak już się urodzi to rodzina z dzieckiem/dziećmi pomocy nie ma.

W MOPR pijaczek "leczący się z uzależnienia" dostaje STAŁĄ ZAPOMOGĘ w wysokości kilkuset złotych, a rodzina z 2 dzieci po 300zł prze 2 miesiące a potem fora ze dwora. Przy czym Pijaczek wpada po decyzję z flaszką w kieszeni (zakrywa kataną), a rodzina ze wstydem w oczach, kryjąc się po katach przychodzi zapytać czy już przypadkiem jest decyzja.

O taka nasza polska rzeczywistość. Najpierw zapewnijcie warunki narodzonym, a potem wołajcie o "prawo do życia" tych nienarodzonych. Wstyd :(

mikro Gość
~mikro
TL 2011-05-04 18.46

to ja już się domyśliłem dlaczego SLD jak rządziło to doprowadziło do prawie 30% zarejestrowanego bezrobocia w naszym regionie. Przecież byli za aborcją a bieda to im ułatwiała

. Gość
~.
. 2011-05-04 21.27

Oj, TL, wydźwięk, wydźwięk postów jest przeciw więc ograniczonych szukaj gdzie indziej, a oba posty są jak dla mnie żałosną prowokacją bo logiki jakoś w nich nie uświadczam o czym w mniej cenzuralnej części...

Katolicy to mądrzy - ok nie zgadzasz się masz do tego prawo ale mijasz się z sensem - jest to jedynie wskazówka morlana - margines i tak będzie robił swoje, i tak było zawsze - pamiętaj że ciebie jakoś nie usuneli a kto wie czy nie jesteś wpadą?
"rodzina z dzieckiem/dziećmi pomocy nie ma" - a próbował waść? Kościół to nie partia - jak się nie chce ruszyć to do robowy nie zmuszą.
Ok, jeżeli później piszesz o państwowych "dotacjach", ale co to ma do kościoła i marszu w takim razie?
To jest chory system socjalny na który co by nie patrzeć nie mamy wpływu.
No i kurde, wyjasnij mi może czemu jak pedalstwo i komuchy robiły swoje marsze to jakoś wszyscy sie cieszyli z tych dewiacji, a tu się bunt robi?

Czas na trolli i oszołomów:

"Moja ciało moja decyzja" - szkoda że ta aborcja to nie eutanazja, nawet ja bym poparł, idź i zdechnij gdzies pod krzaczkiem...

"Ojciec" zataguj "okno życia" albo wracaj pić a nie pisz pierdoł...

Dać dupy jest komu, a urodzić nie ma, ja jestem za nieodpłatną i permanentną sterylizacją tych sucz które nie mogą dupy na wodzy utrzymać. Twoje ciało ok, ale szmaty wanishem nie wybielisz - trzeba leczyć przyczyny.

winlar Gość
~winlar
Marsz dzieciorobów 2011-05-04 22.06

Żebyście jeszcze te dzieci utrzymać potrafili, a nie mnożyli się jak ograniczone króliki i potem wyciągali łapy po państwowe pieniądze, bo nie potraficie ich utrzymać.

didimos68 didimos68
Kim jestesmy ? 2011-05-04 22.58

Kim jestesmy jeżeli nie bronimy słabszych od siebie ? ktoś mądry kiedyś powiedział, że nasz stosunek do nienarodzonych jest miarą naszego człowieczeństwa.
Czytam niektóre wpisy i zastanawiam się kto to jest .

Karolina Gość
~Karolina
w obronie najsłabszych! 2011-05-04 23.25

BĘDĘ! z całą paczką przyjaciół! jedziemy ze Świnoujścia :)

Obrońca Gość
~Obrońca
Dla tych bezbronnych... 2011-05-04 23.35

Będziemy na pewno! Warto walczyć o nienarodzonych!

Ann Gość
~Ann
Marsz w obronie najsłabszych 2011-05-04 23.43

Popieram!! Trzeba bronić słabszych, a nie egoistycznie myśleć tylko o sobie. Niektóre z wypowiadających się tutaj osób powinny cieszyć się, że ich rodzice nie myśleli w ten sam sposób, bo by was nie było na tym świecie. Popieram życie, popieram marsz. Bedę na 100% :)

turkusonly Gość
~turkusonly
manifestacja za życiem 2011-05-04 23.52

Niech Szczecin zobaczy ile ludzi jest za obroną życia nienarodzonych maluszków ! ile jest ludzi dla których życie to dar bezcenny ,który należy szanować i kochać !
.....
a jeśli chodzi o komentarze,.zarówno tych którzy są za życiem jak i przeciwników..,to można chyba prezentować swoje poglądy na jakimś poziomie kultury...zwroty typu " sterylizacja sucz" , "zdechnij gdzieś pod krzaczkiem" czy "marsz dzieciorobów" , to co to jest za poziom ... ?

tola Gość
~tola
popieram marsz 2011-05-04 23.58

jestem za życiem

ktosik Gość
~ktosik
Marsz dla życia 2011-05-05 00.25

będę napewno super akcja
a życie ludzkie najwazniejsze

kola Gość
~kola
Marsz ! 2011-05-05 00.26

można tak niewiele zrobić a życie ludzkie jest wazne od początku, bede na marszu!

Robbi Gość
~Robbi
Super!! 2011-05-05 00.27

Dziękuję Ci Mamo i Tato, że daliście mi Życie, tak wiele Dzieci jest mordowanych.

kamila Gość
~kamila
życie 2011-05-05 00.30

życie ! najważniejsze prawo każdego z nas!

tom Gość
~tom
Marsz dla życia 2011-05-05 00.31

dzieci ! my tez chcemy zyc! kazdy ma prawo do życia!

karol Gość
~karol
życie 2011-05-05 00.31

bede !!!!!!!!

ŻYCIE jest tylko jedno!

tayniak tayniak
... 2011-05-05 00.45

Tak czytam i czytam, i zastanawiam się, gdzie na tym forum ukryła się kultura...? Gdyby nie "sucze", "trolle", "oszołomy", "dupy" i cała agresja, to łatwiej by się rozmawiało...

Do rzeczy. Można by się rozpisywać na temat obrony życia itp., a przez to omówilibyśmy wszystko, to, co się na tym świecie dzieje itd.

Pokrótce. Jestem Rycerzem Życia, na własne życie przysięgałem, że będę bronił słabszych i bezbronnych (dzieci nienarodzone, osoby starsze), jestem w stowarzyszeniu Civitas Christiana, chodzę do Katolickiego Liceum, jestem głęboko wierzący. Pewnie stwierdzicie, że jestem wariat i porąbaniec, nie martwcie się, w szkole też tak o mnie mówią.

Dalej, chyba zrozumiałe jest, że sądzę, iż życie jest darem od Boga. Dlatego go bronię. Całym sobą.
Jeżeli mówisz, że masz prawo do własnego ciała to się z Tobą zgodzę. Ale płód nie jest Twoim ciałem. Jest nowym człowiekiem powstałym z Twojego ciała. Jeżeli go zabijesz, to pogwałcisz prawa, o których tak głośno mówisz. Płód, mały człowiek, nie może wykrzyczeć, że ma prawo robić ze sobą co chce! Bez słowa zawierza się kobiecie, która nosi go pod sercem i oczekuje od niej tylko zapewnienia bezpieczeństwa i zwykłej, matczynej miłości...

Jeżeli ktoś nie chce narodzonego dziecka, to może je oddać do adopcji, rodziny zastępczej lub złożyć w Oknie Życia na Królowej Korony Polskiej, a nie zostawiać na śmietniku, czy pod mostem, by umarło w męczarniach, bez żadnego szacunku i żadnych szans.

Na Marsz Dla Życia przychodzą nie tylko katolicy. Są duchowi kościołów prawosławnych, jak i protestanckich, słyszałem, że Świadkowie Jehowy także zaoferowali swoją obecność, jest naprawdę dużo osób niewierzących, które przyszły, bo są za Życiem. W tym roku mają przyjechać także osoby z innych miast, które są zafascynowane tym wydarzeniem.

To, że w Szczecinie jest organizowany największy Marsz Dla Życia w Polsce, na pewno świadczy o innym poziome rozwoju mojego miasta. Nie ma to nic wspólnego z zacofaniem. Jesteśmy krok do przodu, bo "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" - jak głosi pomnik na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.

Trochę się rozpisałem, ale proszę, poświećcie trochę czasu i przeczytajcie.

"Boże Ojcze przez wstawiennictwo Twego Sługi Jana Pawła II dodaj nam odwagi i siły dla obrony najsłabszych."

Alicja Gość
~Alicja
Matko Święta! 2011-05-05 01.01

Każdy kto jest za aborcją zdążył się urodzić. Nic dodać nic ująć. Na Marszu na pewno będę, a dla aborcyjnych matołków, którzy uważają Obrońców Życia za dzieciorobów mam tylko jeden link. Jeżeli nie gadasz bez sensu, ale po prostu nie rozumiesz tej całej zadymy wokół aborcyjnej obejrzyj świadectwo kobiety, która przeżyła własną aborcje,
http://youtu.be/NpOFcqrqBa0
http://youtu.be/1qa8EwCU38w
Pozdrawiam (w szczególności matołki które nas wyzywają:))

obronczyni Gość
~obronczyni
jestem za życiem 2011-05-05 01.01

popieram marsz dla zycia, to wspaniała akcja. trzeba bronic zycia nienarodzonego, jestem przeciwna aborcji, jak kogos nie stac na utrzymanie dziecka, nie czuje wiezi emocjonalnej z tym dzieckiem to niech je odda do okna zycia albo zostawi w szpitalu po urodzeniu. tyle malzenstw stara sie bezskutecznie o dziecko.

Agnieszka Gość
~Agnieszka
sala porodowa 2011-05-05 02.01

są kobiety, które doświadczają bólu na sali porodowej i chcą uciekać i mówią że już nie mogą, ale odważnie podejmują wyzwanie urodzenia swojego dziecka. Potem żałują że ogarnął je strach, ponieważ radość przytulenia swojego dziecka zaraz po porodzie jest niezastąpiona. Zdarzyło się również tak że ten lęk pojawił sie wcześniej i kobieta chciała usunąć dziecko. Gdy po porodzie karmiła piersią swoją córeczkę bardzo płakała i żałowała każdej swojej myśli która mówiła o zabiciu dziecka w początkowych tygodniach ciąży. Lęk może pojawić się zawsze pytanie czy przyjmiemy wyzwanie?...

Balzer Balzer
Kolejna kościelna propaganda 2011-05-05 07.26

Gołym okiem widać że nie chodzi im o dzieci, tylko o promocję antyaborcjonizmu, zgodnego z dogmatami narzucanymi przez Watykan. Niestety polityka Kościoła jest bardzo krótkowzroczna w tych sprawach przez co cierpi tak naprawde wiele dzieci narodzonych (nie nienarodzonych płodów).
Sam jestem ojcem kilkunastomiesięcznego dziecka, ale nie zamierzamy brać udziału w tym cyrku. Z całą rodziną jedziemy na grilla.