*
Dodane 2011-01-19 10.26 , komentarzy 2

Szczecin: Zmarła kobieta zarażona wirusem świńskiej grypy

W szpitalu na Pomorzanach, we wtorek wieczorem zmarła mieszkanka wsi koło Stargardu Szczecińskiego.

- W tej chwili liczba przypadków zachorowania z powodu wirusa AH1N1 w tym sezonie nie zmieniła się od wczoraj - mówi Renata Opiela z sanepidu. - Jest to 11 osób, część z nich wróciła już do domów, niestety jedna osoba zmarła. Jest to 51-letnia kobieta, która ze szpitala w Stargardzie Szczecińskim trafiła na oddział intensywnej terapii w Szczecinie na Pomorzanach. W ubiegłym sezonie w naszym województwie zanotowaliśmy cztery zgony.

Dyrektor szpitala na Pomorzanach podkreśla, że kobieta została przywieziona do placówki z zakażeniem wirusem świńskiej grypy oraz z zapaleniem mięśnia sercowego.

- Trudno powiedzieć czy przyczyną śmierci był wirus czy zapalenie mięśnia sercowego - mówi prof. Florian Czerwiński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie. - Zapalenie mięśnia sercowego jest powikłaniem występującym przy świńskiej grypie, ale pacjentka mogła cierpieć na nie wcześniej.

W szpitalu na Pomorzanach jest jeszcze 31-letni mężczyzna z Choszczna zakażony wirusem AH1N1. Jego stan jest dobry, ale cały czas jest podłączony do aparatury, która pomaga mu oddychać.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

thommy18 Gość
~thommy18
Taka to już jest nasza służba zdrowia 2011-01-19 10.49

Ludzie trafiają do szpitala celem leczenia i wychodzą z niego nogami do przodu, a Pan Profesor nie wie co się stało, że pacjentka zmarła - może z tego powodu, a może z innego. Być może cierpiała wcześniej na schorzenie - rozumiem, że nie sprawdzono dokładnie stanu pacjentki przy przyjęciu. Nic tylko bić brawo lekarzom.

christoph christoph
hmm... 2011-01-19 11.31

Wyraźnie jest napisane, że przyjęli ją z zapaleniem mięśnia sercowego. Nie mogą wiedzieć czy miała go wcześniej jeśli się na to nie leczyła, nie są wróżkami.

Dodaj swój komentarz: