*
Nowy Plac Jakuba Wujka (Wójka) Dodane 2010-08-04 15.00 , komentarzy 24

Z ortografią na bakier, czyli jak z Jakuba Wujka zrobili Wójka

Takich tablic na miejscu jest sześć, jedna obok drugiej. Ich autor powinien ze wstydu zapaść się pod ziemię.

Wcześniej jednak niech pokryje koszty produkcji nowych tablic z własnej kieszeni!


Od redakcji: Zadbamy o to, aby odpowiedzialne za plac służby poprawiły błedne tablice. O wyniku naszej interwencji będziecie mogli przeczytać na naszym portalu.








Zobacz też: Plac Jakuba Wujka: Tak powinien wyglądać każdy plac!

Zobacz koniecznie:

"Wille elektryczne" na pl. Jakuba Wujka: Winnego zamieszania nie ma, ale będzie poprawka


Wille elektryczne? Wille elektyczne? – nowy wynalazek na Pogodnie

X

Miejsce
w rankingu
jacky7

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

christoph christoph
hmm 2010-08-04 15.14

Pewnie i tak my wszyscy za to zapłacimy, bo winnego nie będzie...
Jak zwykle jeden kretyn zlecił, drugi wykonał, a następny zatwierdził.

krystyna S krystyna S
Przecież powtarzam że ze Szczecina zrobiono Dom Wariatów z zółtymi płotami, torowiskami w "Paryskich Bulwarach", 2010-08-04 16.02

brudem i bałaganem wokół i...Zarządzającym analfabetą co nie wie jak sie pisze "WUjek"
Panie/i Redakcjo, a jak nazywa sie ten co nam kupił za nasze pieniądze i odebrał w naszym imieniu tak ośmieszajacy Szczecinian BUBEL ?
Jaka Ustawa chroni to nazwisko? I imię.

Tomek Gość
~Tomek
Z ortografią na bakier 2010-08-04 16.05

Śmiać się czy płakać? Niestety, po raz kolejny pieniądze wyrzucone w błoto a zapłacimy za to wszyscy.

woytek woytek
hmm... 2010-08-04 16.56

Rzeczywiście błąd ale nie mający nic wspólnego z ortografią. Pisownia nazwisk kieruje się swoimi prawami a nie regułami ortografii. W tym przypadku wystarczyło zajrzeć do pierwszej lepszej encyklopedii...albo na tablicę opisującą to miejsce a ustawioną obok nazwy placu - na niej wszystko jest O.K..

klakier Gość
~klakier
Do redakcji 2010-08-04 17.05

Od kiedy to pisze się "błedne" zamiast "błędne" - z ortografią na bakier, ahahaha

 dobry wójek Gość
~ dobry wójek
A może szukali w Encyklopedii??? 2010-08-04 17.45

Jeśli już jesteśmy tacy dociekliwi (wg mnie dobra cecha), to może warto by dodać przed imieniem i nazwiskiem Jakuba Wujka jeszcze dwie litery i kropkę. Bo może i wykonawcy szukali w Encyklopedii i pomylili ks. Jakuba np z "Jakubem - dobrym Wujkiem"? Nie wszyscy wiedzą kim był ów Wujek. A swoją drogą, to Szanowna Redakcja mogłaby siępokusić o cykl traktujący o postaciach i wydarzeniach, których nazwami okraszone są nasze ulice. Czyżby zbyt ambitne??? Pozdrawiam.

Konto usunięte 1.01.2013 Konto usunięte 1.01.2013
WTF 2010-08-04 17.59

Czy mogę ująć to tak? - I TAK TO JEST JAK KTOŚ MA "PAPIER" ŻE JEST DYSLEKTYKIEM...

Ale pewnie zaraz usłyszymy że: to wina cioci stryja od strony sąsiada, którego córka z mężem kolegi ojca ma taki zakład w którym te tablice zrobiono... i mogą się czuć usprawiedliwieni w tej spychologii odpowiedzialności Ci co wykonanie tych tablic zlecili (bez błędu w pisowni) oraz Ci którzy te tablice wykonali (jeśli kazano im tak to powielić), ten kto dostarczył a raczej odebrał (bo On tylko dostarczyć miał lub odebrać), ten który nie miał czasu sprawdzić czy można montować (bo przecież montowanie nie wymaga aby zbierała się na tą okoliczność komisja) jak i ten kto to montował (przecież On jest tylko od wkręcania śrubek...) ... no i znów okazuje się że w mieście które o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 się stara - ktoś WYKRĘCIŁ KOLEJNY NUMER - czy jest to dywersja nieodpowiedzialnych służb?

Niestety "krzako-znaki" w ilości sztuk sześć to byłby ewenement w skali Europy - a tak znów tylko LIPA...

Gość B. Gość
~Gość B.
BUBEL 2010-08-04 20.33

Pracownik przytwierdzający tabliczkę z napisem na pewno myślał o zapłacie za wykonaną usługę, a nie o tym co jest napisane.Może tabliczkę wykonano w innym mieście i dlatego nie znali nazwy?Wstyd!!!

Zs Zs
Analfabetyzm to straszna rzecz. 2010-08-04 23.32

Widocznie ten, który odbierał jest na takim samym poziomie co wykonawca.
Swoją drogą już na tym placu były elektryczne kamienice...

Waldi Waldi
Częściowo już po problemie 2010-08-05 00.24

Tablice wieczorem były już zdjęte, zostały same kikuty

krystyna S krystyna S
Czy w Szczecinie tylko jest bałagan? 2010-08-05 01.55

Czy juz Dom Wariatówe z żółtymi plotami, torowiskami w "Paryskich Bulwarach", dziurawymi ulicami itd itd.
Jest jeszcze ulica co ma trzy nazwy:
Na mapie Google w MM Szczecin : ul,Wita Swosza,
Napisane mazakiem na płocie to : Witkieicza.
A na murku przed domem ul.Przygodna - przekreślone
i niżej pisze: ul.Witkiewicza.

szn Gość
~szn
krycha s 2010-08-05 07.36

czy Ty zawsze musisz się czepiać? idź na spacer odpocznij bo mózg Ci już się zlasował

konkretny Gość
~konkretny
...i tak polska reforma edukacji przynosi wreszcie owoce 2010-08-05 12.50

nareszcie doganiamy zachodnioeuropejskie państwa :-)
a będzie jeszcze lepiej wszak rośnie nam nowe pokolenie leni /czyli wg nomenklatury oświeconych pseudopsychologów i ministerialnych urabiaczy dziecięcych mózgów, tudzież inżynierów dusz/: dyslektyków, dysortografów, dys.. dys.. dys..

żabka Gość
~żabka
Hurra! 2010-08-05 13.30

niech żyją magistrackie nieuki!..ciekawe,czy własne nazwisko potrafią poprawnie napisać?...a kto ich uczył języka polskiego?...nauczyciel ze wstydu by się spalił...

Kasia Gość
~Kasia
Dokladnie tak! 2010-08-05 15.00

To robi papier o dysfunkcjach (bo jest ich wiele). Ja zawsze powtarzam, jak dziecko ma papier to ma OBOWIAZEK pracowac nad soba... Jakby mi pracownik robil bledy ortograficzne, to bym normalnie zwolnila... Bo to swiadczy o lenistwie, analfabetyzmie itp. Kazdy z nas robi bledy, ale czlowiek inteligentny jest w stanie nad soba pracowac i sie niektorych wyzbyc. A co do tablicy to wstyd, i to wstyd za nasze pieniadze.

edin dzeko Gość
~edin dzeko
ta 2010-08-05 18.28

ta nauczyciele przeczytają popierdzą,aby im tylko te godziny szkolne zleciały

Konto usunięte 1.01.2013 Konto usunięte 1.01.2013
@ Redakcja 2010-08-05 19.28

A po co Redakcja informuje że zadba aby "błąd poprawiono"? A to istnieje taka opcja że Redakcja "uprawia" też spychologię odpowiedzialności jak GDDKiA lub ZDiTM albo ten "oddział delta kot przez chomik force 4W#h9" ?

A dla mnie taki bubel może zostać - po #$uj o to Wszystko dbać i stwarzać pozory...ESK 2016 a to kolejne "dopuszczone przez #urw@ jakąś mądrą głowę" niedopatrzenie ... aaa zapomniałem...przepraszam - Oni tacy zapracowani są przecież żeby utrzymać rodzinę to 7miu etatów się "imaja" (czyt. podejmują) i są zapracowani i nie mają czasu zrobić czegoś raz a dobrze bo zanim się wezmą za jedno to myślą już o tym drugim... no i szef największa PAŁA - "dla niego wszystko jest na wczoraj".

Nefreteti Nefreteti
A może konkrety? 2010-08-05 20.00

Może redakcji uda się dotrzeć do osoby odpowiedzialnej za ten wór błędów i pomyłek tylko w tym jednym miejscu i podać go do ogólnej wiadomości. Osoba ta nie tylko marnotrawi nasze pieniądze, ale przede wszystkim przynosi wstyd naszemu miastu!

!!!! Gość
~!!!!
Biedni idioci 2010-08-10 11.23

Od kiedy to urzędnik robi tablice?

krystyna S krystyna S
@Gość ~!!!! - ni robi, al płaci naszymi.Podatników pieniędzmi 2010-08-10 14.24

więc to on odpowiada za to,co nam kupił.
Jak zmarnował na zły zakup, to niech zwraca pieniędze ze swej kieszeni.
I Redakcji MM Szczecin niech zapłaci, że za Niego załatwiaja.

gofrownica Gość
~gofrownica
. 2010-08-10 17.37

pewnie jadł gofry

xxx Gość
~xxx
Urzędnicy... 2010-08-10 20.55

No i co w tym dziwnego? Próbował ktoś kiedyś dostać się do pracy w urzędzie? NIE DA RADY. Chyba, że masz ciocie/wujka/mamę/tatę (niepotrzebna skreślić) w urzędzie. Wszędzie przyjmują po "znajomości" nawet największych kretyn*w co matury nie zdali! Potem się dziwimy, że stoimy w długo w kolejce albo widzimy takie kwiatki jak wyżej....

<> Gość
~<>
@Krystyna S 2010-08-10 21.07

Możesz to w języku polskim napisać?

krystyna S krystyna S
@Gość ~<>” łopatologia – brakujące dwie literki dokładam i komentarz tłumaczę : 2010-08-10 23.04

Gość ~!!!! Napisał „grzecznie i kulturalnie”.
Cytuję :
„Biedni idioci2010-08-10 11.23
Od kiedy to urzędnik robi tablice?”
I moja podpowiedź po uzupełnieniu dwóch literek, zmianie i dla Ciebie wyjaśnienie w nawiasie:
2010-08-10 14.24:
„(Urzędnik) nie robi, ale płaci naszymi, Podatników pieniędzmi
więc to on odpowiada za to, co nam kupił. (tablicę z błędem ortograficznym)
Jak zmarnował ( nasze pieniądze) na zły zakup ( tablice z błędem ) , to niech zwraca pieniądze ( za wymianę Tablicy na nowa ,dobrą) swej kieszeni.
I Redakcji MM Szczecin niech zapłaci, że za Niego ( wymianę wybrakowanej Tablicy) załatwiają.
Przepraszam Gościu ~<>, ale wydawało mi się że piszę do inteligentnych czytelników.