*
Dodane 2010-08-03 07.00 , komentarzy 13

Kolej: Tańsze bilety na pociąg do Berlina

Ze Szczecina do Berlina pojedziemy za jedyne 10 euro. To tylko początek zapowiadanych zmian.

Ze Szczecina do Berlina pojedziemy za jedyne 10 euro. To tylko ...

Kolej: Tańsze bilety na pociąg do Berlin...

Autor: Tomek Kuczyński

Są plany wprowadzenia ekspresu, który jeździłby na tej trasie co godzinę z prędkością 160 km/h.

– Bilet umożliwiający przejazd na odcinku Szczecin – Berlin jest tańszy od 1 sierpnia o 40 proc. – informuje Frank Gotzmann, dyrektor Urzędu w Gartz.

Cena za bilet w jedną stronę wynosi wobec tego – zamiast 16,7 euro – tylko 10 euro. – Bilety Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB) honorowane są we wszystkich pociągach, jednak z uwagi na brak zgody ze strony PKP IC nie obowiązują one w pociągu IC Szczecin-Berlin-Schiphol – tłumaczy Gotzmann.

Bilet ulgowy w jedną stronę na odcinku Szczecin-Berlin dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, dla posiadaczy kart BahnCard 25 i BahnCard 50 lub REGIO-karty kosztuje tylko 7,5 euro. Również cena za bilet dzienny (przejazd w obie strony) została obniżona do 20 euro (ulgowy 15 euro).

– W przypadku zakupu biletu dziennego można korzystać w Berlinie z przejazdów wszystkimi autobusami, tramwajami, szybką kolejką miejską (S-Bahn) i metrem (U-Bahn) – tłumaczy urząd w Gatrz.

W przypadku osób podróżujących grupowo bilet Brandenburg-Berlin-Ticket w cenie 29 EUR jest biletem najtańszym. Umożliwia dowolną liczbę przejazdów w ciągu jednego dnia dla grup do pięciu osób lub rodziców/dziadków z dowolną liczbą dzieci/wnuków.

Od poniedziałku do piątku bilet Brandenburg-Berlin-Ticket honorowany jest od godz. 9 do godz. 3 dnia następnego, a w weekendy i w święta państwowe nawet od północy do godz. 3 dnia następnego.  Nowy dyrektor Urzędu Gartz Frank Gotzmann walczy o lepsze połączenie pomiędzy jego okręgiem urzędowym, Berlinem i Szczecinem.

Według dyrektora obniżenie cen biletów to pierwszy krok w dobrym kierunku. Następnym powinno być rozbudowanie oferty pociągów. Gotzmann domaga się wprowadzenia bezpośredniego, regionalnego ekspresu na trasie Berlin-Szczecin, kursującego co godzinę z prędkością 160 km na godz.

Zobacz też: Będziemy mieć Europę w autobusach. Na szczecińskich drogach pojawi się 50 nowych pojazdów

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

raf Gość
~raf
pociągi 2010-08-03 08.32

a gdzie jest jakiś rozkład jazdy pociągów ??

Dawid Ptak Gość
~Dawid Ptak
Myślenie nie boli :] 2010-08-03 08.46

http://rozklad-pkp.pl/

wojciechj wojciechj
chyba nie 2010-08-03 09.31

nie jestem pewien Panie Dawidzie czy na stronie PKP (czyli polskie koleje) znajdzie się rozklad niemieckich pociągów BAHN... a o takich własnie jest powyższy artykuł (umiejętność czytania też nie boli) :)

Dawid Patk Gość
~Dawid Patk
@ wojciechj 2010-08-03 09.34

widzę, że jednak boli, bo materiał jest o pociagu relacji Szczecin - Berlin, a taki rozkład znajdziesz pod tym linkiem.

nornik Gość
~nornik
taki jeden Buc to nawet nie wyda 10 euro 2010-08-03 10.49

taki jeden buc na forum to nawet nie wyda 10 euro bo za drogo...

Jonatan Gość
~Jonatan
A ten skąd tutaj? 2010-08-03 11.44

Zaraz, zaraz, a co tutaj robi D. Ptak? O ile wiem to jest ta rodzina, która pogrążyła naszą Pogoń. Nie jesteście mile widziani w Szczecinie, proszę wracać do Brazylii lub Łodzi :-(

ixi Gość
~ixi
PKP syf!!! 2010-08-03 16.51

uwagi na brak zgody ze strony PKP IC nie obowiązują one w pociągu IC Szczecin-Berlin-Schiphol

PKP jak zwykle stoi okoniem!

Matthew Gość
~Matthew
SZUKAM OSÓB JADĄCYCH GRUPOWYM DO BERLINA ZA 29 eu 2011-08-02 15.57

Witam szukam chętnych którzy w najbliższym okresie będą jechać z biletem grupowym (29Eu do 5 osób) na trasie SZCZECIN-BERLIN pochiągiem DB BAHN. godzina obojętna. Bardzo proszę o kontakt. 696847262

Mateusz Gość
~Mateusz
Szukam osób jadących grupowym do berlina za 29 Eu 2011-08-23 12.12

Witam szukam chętnych którzy w najbliższym okresie będą jechać z biletem grupowym (29Eu do 5 osób) na trasie SZCZECIN-BERLIN pochiągiem DB BAHN. godzina obojętna. Bardzo proszę o kontakt. 696847262

ST520 ST520
Berlin Brandenburg Ticket 28euro u konduktorki 2011-08-23 13.04

Najlepsza opcja do Berlina.
Jest sprzedawany tylko w jednej kasie(nr 8) na naszym dworcu.
W tej kasie nie można płacić kartą (przez co o mało się nie spóźniłem na pociąg).
W kasie kosztuje 121zł.
Bilet można kupić w przedsprzedaży, ale nie można zmienić terminu wyjazdu, ani zwrócić biletu.
U niemieckiej konduktorki w pociągu 28euro.
Na bilecie należy wpisać jedno nazwisko właściciela biletu.

Matthew Gość
~Matthew
PILNIE!!! SZUKAM OSÓB JADĄCYCH GRUPOWYM DO BERLINA ZA 29 eu 2011-08-23 15.20

Witam szukam chętnych którzy w najbliższym okresie będą jechać z biletem grupowym (29Eu do 5 osób) na trasie SZCZECIN-BERLIN pochiągiem DB BAHN. godzina obojętna. Bardzo proszę o kontakt. 696847262 !!!PILNIE!!!

Matthew Gość
~Matthew
Szukam 2 osób jadących do Berlina w weekend-y 2011-09-29 12.09

Brakuje nam 2 osób do biletu grupowego ze Szczecina do Berlina. Bardzo proszę o kontakt tel. 696847262

lopsa208 Gość
~lopsa208
Bilety za 20euro 2012-01-29 11.31

Chciałabym się dowiedzieć czy naprawde mogę przejechać za 20 euro z jedną i w drugą strone i dodatkowo będę miała bilet na CAŁĄ komunikacje z Berlinie? I czy to obejmuje każdy dzień tygodnia?
I czy ten bilet na 29 euro obejmyje tez te przejazy po Berlinie?