*
Dodane 2010-07-27 13.35 , komentarzy 15

Kwitnące kaktusy. Zobacz zdjęcia

Na parapecie naszej Internautki zakwitły kaktusy.

- Te kwiaty niestety po dwóch dobach zwiędną - napisała nasza Internautka pani Ewa Kołłątaj. - Do zakwitnięcia szykują się jednak kolejne kwiaty, choć może już nie w takiej liczbie. W żaden szczególny sposób nie dbam o kaktusy. Może lubią męża rękę, gdyż on je podlewa, latem wystawiam je na balkon, uwielbiają ciepło i słońce w dzień oraz nocny chłód. Jesienią jak temperatura nocą spada do 5 stopni wracają do domu i czekają na kolejne lato. Niestety nie znam nazwy tego kaktusa, pierwszy egzemplarz ma 30 lat (nadal kwitnie) przyniosłam szczepkę z pracy, reszta kaktusów to jego „dzieci”.





X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Frania Gość
~Frania
Piękne! 2010-07-27 14.15

Czy ktoś wie jak często kwitną kaktusy?

aaa Gość
~aaa
kaktusy 2010-07-27 14.35

1x na 2-3 lata, chociaż zdarza się, że nawet 2 lata z rzędu, ale później dłuższa przerwa.

Frania Gość
~Frania
A dlaczego te kwiaty żyją tak krótko? 2010-07-27 14.38

?

wojciechj wojciechj
takiego nie widziałem 2010-07-27 16.14

a mój "zygokaktus" (po polsku grudnik) zakwita na fioletowo co roku na zimę (listopad/grudzień)

Dudek Jerzy-Jurek Gość
~Dudek Jerzy-Jurek
No piękne! 2010-07-27 16.21

U nie ten kaktus też kwitnie, ale zawsze pojedynczo. Dwa razy w roku. Ma pąków więcej ale część usycha. pozdrawiam

Dudek Jerzy-Jurek Gość
~Dudek Jerzy-Jurek
no właśnie! 2010-07-27 17.03

one musiały zakwitnąć w tym samym czasie! z tolerancją godziny! taki kwiat wytrzymuje góra dobę!

Marta Gość
~Marta
też mam taki :) 2010-07-27 18.49

Echinopsis,

gośću Gość
~gośću
bardzo ładne 2010-07-27 23.45

tylu kwiatów na kaktusie nigdy jeszcze nie widziałem

ak Gość
~ak
piękne 2010-08-13 22.12

mój ma 4 lata i zakwitł pierwszy raz ma tylko jeden kwiat

gusia Gość
~gusia
identico 2010-09-04 14.44

a moj własnie teraz taki sam ma trzy kwiatki :D

ela Gość
~ela
kwitnące kaktusy 2010-12-02 12.30

Mam w domu dość dużo kaktusów, ale nie wszystkie kwitną,tylko echnokaktus,szlumbergera.

johel Gość
~johel
Echinopsis 2011-04-21 12.35

Moje echinopsisy kwitną co roku już od dziesięciu z górą lat. Pierwszy raz pod koniec maja, potem w tym samym roku w okolicach sierpnia.

Stanisław Gość
~Stanisław
Jestem fanem roślin egzotycznych. 2011-07-03 08.34

O parunastu lat przywożę z podróży różne gatunki kaktusów ,opuncji ,taki egzemplarz właśnie w tej chwili mi kwitnie bardzo obficie .

z osiedla Gość
~z osiedla
moje kwitną w połowie kwietnia 2012-04-17 21.08

kwiaty zawsze otwierają się na wieczór i w całym pokoju rozsiewa się upajający zapach.
Niestety kwiaty więdną bardzo szybko.
Wtym roku spróbuje nad ranem przenieść kaktusy do ciemnej łazienki może będą kwitnąć dłużej

Maria Michalska Gość
~Maria Michalska
gość Maryla 2012-07-11 21.12

Mam też tego kaktusa, traktowany jest podobnie jak państwa, mam również troszkę inną odmianę kwiaty mają odcień kremowy i pachną aromatem cytryny połączonym z jaśminem. Obydwa kaktusy kwitły przez kilka lat z rzędu , t
teraz chyba odpoczywają