*
Dodane 2010-07-06 18.16 , komentarzy 4

W Podjuchach ruszył kolejny etap przebudowy Autostrady Poznańskiej

Prace potrwają do czerwca 2011 roku. Koszt inwestycji to prawie 6,5 miliona złotych.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę ronda na ul. Morwowej przy zjeździe z autostrady A6 na wysokości hotelu Panorama, budowę ulicy, która połączy ul. Chojnicką z Wieluńską, przebudowę odcinka ulicy Chojnickiej o długości 321 metrów oraz przebudowę ulic Azotowej i Wieluńskiej.

Głównym elementem IV etapu jest budowa ronda w ciągu ul. Morwowej. Będzie ono miało 58 metrów średnicy zewnętrznej, a zadaniem będzie uspokojenie ruchu pojazdów zjeżdżających z autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Rondo będzie miało 5 wlotów.

- Zmieni się również układ samej Morwowej, która na odcinku ok. 200 metrów od ronda w kierunku ul. Granitowej będzie miała dwa pasy w każdym kierunku – mówi Dariusz Wołoszczuk, z urzędu miasta.

Władze miasta zapewniają, że cały program przebudowy Autostrady Poznańskiej, który składa się z V etapów znacznie poprawi jakość wjazdu i wyjazdu z miasta.

Na modernizacji mają skorzystać również mieszkańcy Podjuch, którzy zyskają m.in. nowoczesny układ drogowy, kanalizację deszczową, nowe jezdnie, wjazdy do posesji, chodniki oraz oświetlenie uliczne.

Wykonawca prac został wyłoniony w przetargu i jest to konsorcjum form Strabag sp. z o. o. i Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski.

X

Miejsce
w rankingu
Sylwia Cyza

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

marcingruca marcingruca
a w centrum i tak jest wiocha! 2010-07-06 22.19

ku słońcu...

Łamasz Gość
~Łamasz
...mają skorzystać również mieszkańcy Podjuch 2010-07-07 09.46

Gdyby ktos nie wiedział o co chodzi to jeszcze by uwierzył, że faktycznie ta inwestycja rozwiąże problemy mieszkańców Podjuch i sprawi, że ich życie drogowe już teraz będzie tęczowe.
Ok ta inwestycja jest jak najbardziej z korzyścią dla mieszkańców jednak w żaden sposób nie usprawni głównego problemu jakim są dwa skrzyżowania. Pierwsze: Marmurowa-Granitowa, drugie: Granitowa - Autostrada Poznańska. Te dwa punkty drogowe sprawiaja, że życie kierowcy z Podjuch staje się problemem. Dzisiaj jeszcze nie odczuwamy tego jakoś szczególnie ale w momencie kiedy ruszy w pełnym zakresie droga S3 wtedy możemy obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. Czy wtedy ktoś odważy się pisać takie optymistyczne artykuły nie zaznaczając, że to tylko część i to mała rozwiązania probvlemu? Nie mówiąc, iż stworzono odpowiedniej infrastruktory aby przyjeżdzający do Szczecina mogli sie do niego dostać? Będziemy tkwili w korkach w Podjuchach, których w żaden sposób nie rozładuje "Węzeł Morwowa". Moja prośba : ludzie mediów alarmujcie, naciskajcie, wykorzystujcie medialne narzędzia do mówienia o czekających KŁOPOTACH mieszkańców Podjuch!

mieszkaniec podjuch Gość
~mieszkaniec podjuch
gratulacje dla idioty!!! 2010-12-14 11.41

który zaprojektował i włączył światła na skrzyżowaniu w marmurowa - granitowa!!!! heheheh, co za brak kompetencji i głupoty ludzkiej!!!! korek ciągnie się aż do jednostki wojskowej - dobre 3 km - codziennie..............a wystarczy tylko wyłączyc te światła - kupione z naszych podatków!!!!!!!!!!!!!! ktoś powinien ponieść surowe konsekwencje...wstyd!!!!!!!!!!!!! szczecin do wioska!

asia Gość
~asia
powodzenia 2011-04-07 13.46

zgadzam sie z komentarzem powyżej światła przy zjezdzie z marmurowej to kolejna KLĘSKA

Dodaj swój komentarz: