*
Dodane 2010-03-24 10.06 , komentarzy 44

Wojciech Cejrowski w Szczecinie. Środowiska homoseksualne: Odwołajcie to spotkanie!

- "Nie" dla nie promocji nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji na uniwersytecie - apeluje Kampania Przeciw Homofobii.

Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim na Uniwersytecie Szczecińskim organizuje Koło Naukowe Geografów "Kroczek" z Wydziału Nauk o Ziemi US i Koło Naukowe "Equator" z Wydział Teologicznego US.

- Członkowie kół zaprosili gościa, by opowiedział o swoich licznych wyprawach – tłumaczy Marika Gołda, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego.

"Odwołajcie spotkanie, nie promujmy nietolerancji"

Kampania Przeciw Homofobii to  ogólnopolska organizacja działająca na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i nietolerancji osób homoseksualnych. Daniel Michalski, koordynator oddziału KPH Szczecin apeluje o odwołanie spotkania z Wojciechem Cejrowskim z powodu jego kontrowersyjnych wypowiedzi na temat gejów i lesbijek.

- Pan Cejrowski znany jest ze swoich nietolerancyjnych poglądów – tłumaczy Daniel Michalski.

Szef szczecińskiego oddziału KPH przywołuje wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z 24 marca 2009 roku, podczas którego Cejrowski miał obrażać osoby homoseksualne i używać zwrotu „gejów trzeba tępić”. Natomiast w sierpniu 2009 roku odmówił przyjęcia prezentów od poznańskich homoseksualistów.  - Od pedziów nie biorę, to może być zahivione - powiedział do młodych ludzi.

- To tylko wybrane wypowiedzi pana Cejrowskiego – podkreśla Daniel Michalski. - W związku z powyższym serdecznie proszę o odwołanie spotkania planowanego na Uniwersytecie Szczecińskim.

Jak tłumaczy, wyższa uczelnia, która jest miejscem publicznym, finansowanym z funduszy całego społeczeństwa, powinna wspierać postawy tolerancyjne i promujące różnorodność.

- Niech Uniwersytet Szczeciński będzie miejscem zrozumienia i dialogu, a nie promocji nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji – dodaje.

US: Podróżnik opowie o swoich wyprawach

- Tematem spotkania będą wyprawy Wojciecha Cejrowskiego - podkreśla Marika Gołda. - Uniwersytet nie podpisuje się pod poglądami znanego podróżnika, ani w żadnym stopniu nie promuje ich. Wejście na spotkanie jest biletowane, więc wybiorą się na nie tylko osoby zainteresowane.

Cejrowski: "Grzech sodomski należy tępić"

Wojciechowi Cejrowskiemu często zarzuca się homofobię i nietolerancję. Homoseksualiści piszą petycje, by media bojkotowały podróżnika. Pytany, czy nie lubi gejów i czy toleruje ich egzystencję odpowiada z typową dla siebie szczerością.

- Nie lubię ich, ale to mi wolno – opowiada wprost. - Oni nie lubią mnie i też im wolno. Natomiast ja wcale nie mam obowiązku ich tolerować. Przecież nie wszystko jest warte tolerowania. Tolerowanie zła jest grzechem, jest zachęcaniem bliźniego do grzechu. W wielu sytuacjach właściwą postawą jest opór złu, a nie zło tolerować. Grzech sodomski należy aktywnie zwalczać. Ludzi należy kochać, grzech zwalczać i nienawidzić. Tolerowanie grzesznej słabości to zła droga, natomiast tolerowanie osoby oznacza w tym przypadku gotowość udzielenia pomocy w leczeniu, gotowość ponownego przyjęcia do Kościoła, gdy sodomita zaprzestanie czynić zło. Zboczona skłonność nie oznacza, że trzeba jej ulegać.

Zobacz więcej:

Trybunał w Strasburgu: Gej ze Szczecina ma prawo do dziedziczenia mieszkania po partnerze


Sąd: "Pedał obraża". 5 tys. zł za wyzwiska (wideo)

Sąd w Szczecinie: Nie można na geja mówić "pedał"


Sąd Okręgowy: Gej pozwał sąsiadkę za obelgi


Zobacz też reportaż Sylwii Cyzy: "Szczecin jest otwarty", a czy na gejów też?

X

Miejsce
w rankingu
Tomek Kuczyński

Redaktor on-line w MM Moje Miasto Szczecin, www.mmszczecin.pl e-mail: tomasz.kuczynski @mediaregionalne.pl GG: 3555268 tel. kom. 510 026 523

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Boję się przedstawić Gość
~Boję się przedstawić
Nienawiść? 2010-03-24 09.22

Może by tak Kampania Przeciw Homofobii zaprzestała nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji jakim niewątpliwie (dla mnie) jest szczucie człowieka za jego poglądy.
Pozdrawiam.

bolus bolus
także bywam stronnicza.. 2010-03-24 09.30

jednak uważam , że artykuł w takiej formie nie powinien się ukazać. MMkę czyta wiele b.młodych osób ,którym wlaśnie nie pozwolono na samodzielne wyciągnięcie wniosku..Cejrowski to już sława światowej rangi , warto go czasem posłuchać..:)

aket aket
Ach ten Cejrowski.. 2010-03-24 09.33

Ja się trochę nie dziwię homoseksualistom, w końcu jak słuchają, jak taki Cejrowski mówi, że trzeba ich leczyć, że są złem, że ich grzech trzeba tępić, to mogą mieć powody do protestowania.

A takie spotkanie na Uniwersytecie Szczecińskim to w jakiejś formie legalizowanie poglądów gościa, jednak. Choć z drugiej strony, to nie możemy bać się organizowania spotkań z kontrowersyjnymi gośćmi, w końcu to zderzenie różnych poglądów, często skrajnych, napędza naukę itd.

Misha Misha
hm.. 2010-03-24 10.13

moim zdaniem jesli Cejrowski nie potrafi opanować się od komentarzy poniżej krytyki to powienien zostać zbanowany, i tyle

Małgorzata Klimczak Małgorzata Klimczak
poglądy 2010-03-24 10.15

pana Cejrowskiego lekko wykraczają poza standardy. Jeśli mówi, że nalezy tępić kogoś, kto nie zrobił mu nic złego i używa obraźliwych słów, to nie jest zwykłe wyrażanie poglądów.

mamba Gość
~mamba
Tragedia 2010-03-24 10.16

Popieram akcję KPH szkoda ,że tacy ludzie są zapraszani na Państwowe uczelnie ..może i jest dobrym podróżnikiem ale raczej jego poglądy przekreślają jego wizerunek .Szkoda ,że wydział humanistyczny który jest ideą humanizmu ma traktować człowieka jakio wartośc wysoka i szanować jego godnośc a Gośc tego nie robi więc sie nie dziwię

Anna Folkman Anna Folkman
akurat za panem Cejrowskim 2010-03-24 10.17

jako osobą nie przepadam (spotkałam go kiedyś na Pikniku Country w Mrągowie :)) ale jego programy oglądam z ciekawością. Ma oryginalny sposób prezentacji i przekazywania informacji...a że jest znany z tego co jest znany to nikt nie może zabronić protestów. Jeśli jednak tematem mają być wyprawy, to nie widzę przeszkód. Jeśli powie coś niestosownego - na pewno się to na nim odbije.

pracownik us Gość
~pracownik us
Popieram 2010-03-24 10.20

Anna_M tylko pamietaj ,że przeważnie jego spotkania przekształcają sie w dyskusję światopoglądową

STOP CEJROWANIU

senhorst senhorst
ech barwny ten facio 2010-03-24 10.20

bardziej go znam z ciekawych wypraw po świecie niż z ciętego języka, każdy ma prawo do własnych poglądów, niech znajdą dla przeciwwagi jakiegoś "ciepłego" podróżnika-landryniarza...

Kapitan Żbik Gość
~Kapitan Żbik
W czym problem? 2010-03-24 10.21

Nikt was nie zmusza, żeby tam iść. Jak ktoś nie ma co zrobić z 35 zł to jego sprawa. Ja osobiście zupełnie inaczej bym zagospodarował taką kwotę :p

Wiesław Pasikonik Wiesław Pasikonik
jeśli Cejrowski 2010-03-24 10.22

powiedziałby coś co łamie prawo, to niech geje podadzą go do sądu. Nergal podarł biblie i go podali. Przypier.alanie się do faceta dlatego, ze słynie z kontrowersyjnych poglądów to cenzura prewencyjna i jesli walcząca o tolerancję KPH chce być z nią utożsamiana to daleko na takim poglądzie nie zajedzie.

Spotkania na uniwersytecie to wymiana myśli, poglądów, nawet tych ocierających się o skrajności. Nie ma co go blokować, może warto jednak zrobić pikietę i oprotestować je.

Troćka Troćka
Cejrowski moze i ciekawie opowiada 2010-03-24 10.27

moze i kawal swaita zwiedzil. Ma facet wiedze, ale nie ma wyczucia i taktu niestety. Prostak i tyle.
Z drugiej strony opowiada badzo ciekawie o swoich wyprawach.

majchas majchas
W czym problem? 2010-03-24 10.32

Nikt Wam przecież nie karze tam iść jak nie chcecie.
Ja się akurat z nim zgadzam i jestem jak najbardziej za tępieniem pedalstwa, ale nie o to chodzi.
Studiuję na tym wydziale i co rusz jest pełno ludzi tam zapraszanych.
Byli też Biedroń czy Senyszyn i wtedy nikt krzyku nie podnosił.
Nie zgadzam się całkowicie z ich poglądami, a nawet olbrzymi obrzydzeniem napawa mnie myśl, że mógłbym patrzeć na gościa, który może kilka godzin wcześniej zapinał innego faceta, ale nie protestowałem przeciwko ich wystąpieniom. Poszedł na nie kto chciał i wysłuchał czego chciał i nikt nie robił żadnych problemów.

Maciek Homis Maciek Homis
Poglądy 2010-03-24 10.33

Cejrowskiego na pewno wzbudzają kontrowersje, ale są takie jakie są i nikt ich nie zmieni, a jeśli kogoś faktycznie to tak boli i razi to naprawdę nie musi iść na to spotkanie i nie musi ich słuchać.

krystyna S krystyna S
Dziwny atak na Cejrowskiego w konfrontacji z fotką policjanta z lufą przy głowie czy krzyżem z genitaliami . 2010-03-24 10.51

KPH prowadzi Kampanię ( Język KPH, ja mówię Akcję) Nienawiści do innego Człowieka wpisującą się w podane wyżej przykłady,które są też Propagandą takiej nienawiści.
To typowy przykład terroryzowania ogromnej większości ...(cenzura) udziwnioną dla Polaków nazwą Heteroseksualista zwanymi przez malutką mniejszość.....(cenzura) udziwnioną angielską nazwą "Gej" zwanymi. To tak jakby Mniejszość Narodowa żądała wprowadzenia swojego języka z całym Kraju.
.Już sama obcojęzyczna , na siłę wprowadzana do języka polskiego nazwa "homofobia" nie jest zrozumiała dla przeciętnego Polaka i niepotrzebnie zaśmieca język polski.
Podobnie z innymi na silę wprowadzanymi do języka polskiego obcojęzycznymi śmieciami.

D.J. D.J.
A JA MÓWIĘ NIE "NORMALNOFOBII" 2010-03-24 11.21

Określone środowiska o "odmiennych poglądach" próbujące cenzurować wystąpienia swoich oponentów wykazują swój brak tolerancji wobec innego światopoglądu (moim zdaniem etycznie uzasadnionego).
Tęczowi ludzie, jeżeli chcecie tolerancji, to bardzo was proszę, też miejcie choćby namiastkę tej tolerancji w sobie. Przecież to, że ktoś powie o "tęczowym" coś negatywnego jest tylko elementem dyskusji. Przecież na co dzień żyją sobie tacy homoseksualiści jak chcą i nikt im z butami do łóżek nie wchodzi. Więc nie rozumiem po co te krzyki i protesty. Czy zmieni to coś w życiu takiego geja, że Pan Cejrowski powie o ich środowisku coś negatywnego? Zapewne nic jego wypowiedź w ich życiu nie zmieni...będą żyli, pracowali i ze sobą obcowali (bleee). A po za tym jeśli ktoś Cejrowskiego nie lubi, to nie musi wysłuchiwać jego wypowiedzi. Proste.

skoczka skoczka
Każdy ma prawo do swoich poglądów 2010-03-24 11.32

Cejrowskiego można zapraszać, tak samo, jak Biedronia. Bo jakby Biedronia zaprosili, to każdy, kto by nie poszedł, byłby zaraz skazany na grzywnę i więzienie.

Łowca oszołomów Łowca oszołomów
Dawidzie S. vel krystyno s. 2010-03-24 11.37

Durnotami swoimi niepotrzebnie język polski zaśmiecasz :p

btw

Na spacer już dziś wyprowadzili?

Edek Gość
~Edek
Popieram wypowiedzi: 2010-03-24 11.44

Pasikonika,majchasa,bolusa,Anny m,krystyny S,D.J.

mko Gość
~mko
Brak tolerancji... 2010-03-24 12.13

wśród tych co o nią walczą czyli gejów jest żałosny. Chcecie tolerancji to sami pokażcie, że też jesteście tolerancyjni. Myślę, że wiele komentarzy powyżej tych przeciw wizycie Cejrowskiego napisali sami geje. Śmieszne....

*buziak Gość
~*buziak
To się chyba nazywa wolność słowa... 2010-03-24 12.19

Pan Cejrowski doskonale wie co i kiedy mu wolno, jakoś do sądu go nikt nie podaje, jak panią za hasło "pedał". Jest oryginalny, ale czy kogoś OSOBIŚCIE obraża? Imiennie?
Po prostu jest barwną postacią, a Polska to wszystko by tak chciała pod kreseczkę i na szaro:) Bojkot jest bez sensu.

Piwosz Gość
~Piwosz
Cejrowski do gejów: Brzydzę się was 2010-03-24 12.23

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,6936300,Cejrowski_do_gejow__Brzydze_sie_was.html

krystyna S krystyna S
Pan/i Buziak - sprostowanie 2010-03-24 13.33

To nie Polska,to mniejszość, Władcy Polski by tak chcieli.
Troćka: Nazwanie sprawy wpros to prostactwo?
Nie złodziej,ale kombinator,szabrownik,cwaniak,
Nie kradzież,ale załatwianie,szaber,przekręt ....itp.
Nie oszust,ale mylący się z prawdą
Itp.
To cenzura broniąca złodziei, kłamców i tp. przecie ż
Wg Pana/i wypowiedzi Łowcy-Oszołoma są kulturalne bez prostactwa?Na takie o sobie oczekuje Pan/i?
Homo = człowiek
sex = płeć
więc skąd ta udziwniona nazwa,a właściwa pod groźba kary zakazana .
Panią Poseł Błochowiak w TV to nie dotyczyło?
Łowcy - Oszołoma też pewnie nie dotyczy.

Melepeta Gość
~Melepeta
p. Cejrowski 2010-03-24 13.42

Postac przez wielu uważana za kontrowersyjną, przez innych za wogule beznadziejną... Sam mam zdjęcie z p. Cejrowskim gdyż udało mi się brac udział podczas pewnej prezentacji z jego udziałem i muszę powiedziec że jest to człowiek bardzo inteligentny w swoim słownictwie i zachowaniu. Wie kiedy i co wolno powiedzieć ... lub powiedzieć coś złego w tak orginalny sposób aby się tego każdy z nas mógł domyśleć oczywiście nie mówiąc tego wprost. Inaczej p. Cejrowski zachowuje się przed kamerą a inaczej w zamknietym gronie 'fanów' którzy i tak go nie wydadzą bo po co. Wie co mozna publicznie powiedzieć a czego mówić nie wolno. Zapewne i na tym spotkaniu nie powie niczego niestosownego w sposób bezpośredni... znana jest słynna sprawa o nazewnictwo gejów... wydaję mi się że wyrok nie do końca jest w porządku z polskim słownikiem ...otóż dopuszcza on nazwę 'pedał'

cyt:."etymologia:
(1.2) od pederasta, przez dźwiękowe skojarzenie z dźwignia przeznaczona do obsługi stopą w samochodzie, samolocie, rowerze "

(1.2) pot. pejor. określenie mężczyzny homoseksualnego (niekiedy rozszerzane na osoby, które nie są gejami ale są stereotypowo postrzegane jak homoseksualiści)

synonimy:
(1.2) gej, homoseksualista, wulg. pogard. pedryl, wulg. pogard. ciota, pogard. pedzio

uwagi:
(1.2) Określenie obraźliwe zazwyczaj stosowane przez osoby uprzedzone do osób o orientacji homoseksualnej.

Zwracam uwage że jest to słowo obraźliwe ... problem w tym że obrażamy się na wzajem conajmniej kilkanascie razy dziennie najczęściej jadac autem kiedy jakiś ...... zajedzie nam drogę. I jakoś nikt do sądu z tym nie leci. Honor czasem lepiej do kieszeni schować a nie zaraz z nim gnać do sądu.

skoczka skoczka
@piwosz 2010-03-24 14.31

No i co z tego? Geje pewnie brzydzą się Cejrowskim. Każdemu wolno.

Dodaj swój komentarz: