*
Dodane 2010-03-23 18.13 , komentarzy 0

Szkoły Salezjańskie: W tym roku zrobili ramę

Trwa kolejny międzynarodowy konkurs stolarski w warsztatach Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. W tym roku w zmaganiach bierze udział aż 51 uczniów z Polski i Niemiec.

W tym roku konkurs wyjątkowo trwał dwa dni.

- Zadanie w trym roku było dość trudne – przyznaje Wiesław Kalenik, opiekun konkursu. – Wykonanie drewnianej ramy wymaga dużo dokładności. Najwyżej punktowane były cztery połączenia zakładkowe proste. Ważna też była obróbka ręczna, profile, doszlifowanie całości.

Uczniowie wykonywali projekt w poniedziałek i wtorek.

- To męczące zadanie – mówi Damian Żółkiewski, uczeń 2 klasy. – Najtrudniejsze jest wykonanie łączeń, ciężko jest wszystko odpowiednio dopasować.

- Pierwszy raz biorę udział w tym konkursie - mówi Tomasz Drzazgowski z klasy 1 a Technikum Salezjańskiego. – Nie spodziewałem się takiego zadania.

Ernest Buchcic chociaż jest dopiero w pierwszej klasie technikum już po raz trzeci wziął udział w takim konkursie. W przyszłości chce zostać właśnie stolarzem.

- W tym zadaniu najważniejsza jest dokładność - mówi Ernest. - Może nie jest to bardzo trudne, ale potrzeba się bardzo skupić, żeby wszystko wyszło tak, jak trzeba.

W ubiegłym roku wykonane podczas konkursu taborety trafiły do znajdującego się w sąsiedztwie domu dziecka.

- W tym roku ramy wystawimy je na kiermaszu świątecznym.

X

Miejsce
w rankingu
Natalia Andruczyk

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: