*
XL Sesja Rady Miasta Dodane 2009-10-26 20.00 , komentarzy 32

Plac Szarych Szeregów zamiast Sprzymierzonych

Radni zadecydowali w poniedziałek o zmianie nazwy największego placu w mieście.

Inicjatorem społecznego projektu uchwały, pod którym podpisało się 400 mieszkańców, jest Jarosław Zamorski, ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

- Chcemy uczcić pamięć żołnierzy Szarych Szeregów, którzy jeszcze są wśród nas i mieszkają w tym mieście i młodym ludziom, którzy mają coraz większe problemy z rozróżnieniem tego, co jest dobre, a co złe – uważa Zamorski. – Nazwa jest tym bardziej trafiona, że na Placu Sprzymierzonych schodzą się ulice Wojska Polskiego, Piłsudskiego i 5 Lipca.

Pomysł zmiany nazwy Placu Sprzymierzonych na Szarych Szeregów poparły kluby radnych PiS. Radni z klubu PO głosowali „zgodnie z własnym sumieniem”.

- Nie będziemy wprowadzać dyscypliny partyjnej – stwierdził Tomasz Grodzki, przewodniczący klubu.

Wątpliwości mieli natomiast radni z klubu SLD.
- To będzie tylko pusty frazes – stwierdził radny Jędrzej Wijas, przewodniczący klubu.

Za przyjęciem uchwały głosowało 18 radnych, 4 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.



X

Miejsce
w rankingu
Magda_Ratajczak

Ciągle coś się dzieje. Coś ważnego, interesującego, intrygującego. Jeśli coś takiego dzieje się wokół Was, piszcie: magdalena.ratajczak@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

aket aket
. 2009-10-26 20.05

Po co?

Misha Misha
hm.. 2009-10-26 20.10

rozumiem, że na podstawie nazwy placu młodzi ludzie mają rozróżniać dobro od zła?

BlackElanor BlackElanor
- 2009-10-26 20.11

Dla mnie zostanie i tak pewnie,jak jest. Dla mnie za dużo zachodu. Nikomu to chyba nie przeszkadzało. Szczerze-nawet nie wiem o co chodzi z nazwą Sprzymierzonych. Ale Szare Szeregi wiem. Tylko dla mnie to żadna różnica. Dla starszych Szczecinian może tak.

ciacho ciacho
Po co 2009-10-26 20.12

Po co te zmiany?

klaq klaq
bezsens 2009-10-26 20.14

to jest bezsensowne zmuszanie ludzi do wydatków oraz do zmiany przyzwyczajeń, jestem w stanie zrozumieć gdy ulica czy plac nosi nazwę zbrodniarza ale żeby zmieniać nazwę nie negatywna? Moim zdaniem bezsensu

Troćka Troćka
bez sensu 2009-10-26 20.29

zupelnie, wkurzaja mnie tylko takie zmiany.

Kuniak Kuniak
.. 2009-10-26 20.30

Będzie kontrowersyjny skrót...

plac SS

Ta zmiana to bezsens

.. ..
A która to już zmaian nazwy tego placu w ... 2009-10-26 20.42

powojennej historii naszego miast?
Czy my naprawdę nie mamy innych problemów w tym mieście?
To miasto jest naprawdę chore ale to dzięki nam cholera. Na kogo my głosujemy?

TomL TomL
HALO!!! 2009-10-26 20.43

A co z ulicą Szarych Szeregów?!

To będzie jedna wielka pomyłka!

MEZOL MEZOL
* 2009-10-26 20.45

A co będzie z ul. Szarych Szeregów która już jest ???? Zmiana bo plac będzie ważniejszy od uliczki, która już ładnych parę lat istnieje.

lotrab lotrab
? 2009-10-26 20.53

I po jaki czort? :/

aket aket
, 2009-10-26 21.20

To jest ul. Szarych Szeregów? Nawet nie wiedziałem. Pomysłowość naszych radnych jest godna podziwu. I ponowię, po co? Ach, gesty, gesty, gesty.

Balzer Balzer
Bez sensu 2009-10-26 21.23

Komu przeszkadzał Plac Sprzymierzonych ?

MEZOL MEZOL
* 2009-10-26 21.24

Owszem jest od: Szosa Polska, Ogrodnicza, Strzelców Podhalańskich i jest Szarych Szeregów.

MEZOL MEZOL
* 2009-10-26 21.31

Ale pewnie radnym nikt nie powiedział(zapomniano wspomnieć o tak nie znaczącym fakcie) że taka ulica istnieje (a sami nie raczyli sprawdzić) więc wspaniałomyślnie zrobili nam nowy placyk.

christoph christoph
hmm... 2009-10-26 21.57

Mickiewicz też ma ulicę i plac...
Co do zmiany to debilizm totalny... to faktycznie najważniejsza rzecz do zrobienia w tym mieście.
Może szybki projekt obywatelski w sprawie zamiany na starą nazwę?

Didi_24 Didi_24
Dla mnie 2009-10-26 21.58

to i tak jest cały czas pl. Lenina :)

green green
... 2009-10-26 21.59

Rozumiem że w Szczecinie nie ma ważniejszych spraw skoro radni się nudzą i zabierają się za zmianę nazwy placu. Jak dla mnie ta zmiana jest niepotrzebna...

krystyna S krystyna S
Plac Sztywnych 2009-10-26 22.15

było pierwszą nazwą.O ile sie nie mylę.
Szare Szeregi doznały wiele prześladowań w Szczecinie od czasu wiwatowania na cześć Mikołajczyka.
Ale czy nie było innego godnego nowego placu w Szczecinie.?.
A czemu nie zmieniono na Plac Piłsudskiego,bo pomnik Marszałka tam stoi?No i sie troche uprościło.2 in 1
I na koniec :Jak pies sie nudzi ,to ....liże.A znudzeni Radni zmieniają ulice.
Kryzys zauwazyloi i ...rozdają darmowe przejazdy.
I wirtualny StSetSin Floating Garden tworzą.




alabaster alabaster
Dumali ,dumali 2009-10-26 22.16

Ciemna masa z Jasnych Błoni dumała ,dumała i wypociła się na szaro ?
Oj idą jakieś wybory!

Gofer91 Gofer91
mm 2009-10-26 22.22

niech zmieniają, chociaż nie wiem po co jak i tak każdy będzie mówił pl. Sprzymierzonych :D

arkko arkko
BZDURA 2009-10-26 22.27

Kolejna bzdura w Szczecinie zarządzona przez ludzi siedzących na stołkach i nic nie robiących.Panowie i panie siedzący na "górze" i zarządzający naszymi pieniędzmi z naszych podatków,stwórzcie nowe miejsca pracy bo w Szczecinie jest makabra z pracą,a nie wydajecie pieniądze na bzdury.

Maciej Godniak Maciej Godniak
- 2009-10-27 00.00

Da się to jeszcze odkręcić...?

Kuniak Kuniak
... 2009-10-27 01.15

Proszę brać pod uwagę, że to sami mieszkańcy zgłaszają tanie durne pomysły, Zebrali przecież 400 podpisów i poszli z tym do radnych. Teraz może ktoś wyjdzie z inicjatywą, aby przywrócić starą nazwę? Przy okazji można się pokusić o przywrócenie ul. Wielkiej.

Yta Yta
ul.Wielka to sobie darować możesz.. 2009-10-27 01.51

a "Plac Sztywnych' to mało kto wie dlaczego.I tak zostanie.Nie było gdzie chować:(I kogo? -jak leci:)