*
Dodane 2009-05-08 09.38 , komentarzy 5

Świńska grypa w Szczecinie: Fałszywy alarm?

- Pacjentka czuje się lepiej. Podejrzenie wirusa AH1N1 jest bardzo niewielkie - mówi prof. Anna Boroń - Kaczmarska z kliniki chorób zakaźnych i hepatologii przy ul. Arkońskiej.

55-letnia kobieta, która w czwartek wieczorem trafiła do szpitala z podejrzeniem wirusa AH1N1 czuje się lepiej. Najprawdopodobniej pogłoski o świńskiej grypie w Szczecinie to fałszywy alarm.

- Podejrzenie wirusa jest bardzo słabe - mówi prof. Anna Boroń - Kaczmarska, kierownik kliniki chorób zakaźnych i hepatologii PAM w Szczecinie. - Pacjentka została skierowana do szpitala w oparciu o dane epidemiologiczne. Miała objawy grypopodobne, czyli: gorączkę, bóle mięśniowe i suchy kaszel. Rozpoznanie zostało postawione przez lekarza rodzinnego, który skierował ją do szpitala w Zdunowie. Następnie przewieziono kobietę do nas.


Profesor Boroń - Kaczmarska przyznaje, że pacjentka czuje się lepiej i w przyszłym tygodniu powinna wrócić do domu. Kobieta nie wyjeżdżała za granicę. Pracuje w biurze podróży, ale siedzi za biurkiem.

 

- W naszej pracy nic się nie zmieniło - mówi. - Tylko nasz oddział w Szczecinie jest przygotowany do pracy z pacjentami z objawami tego wirusa. Chodzimy w maseczkach, ale są to standardowe procedury w przypadku wszystkich pacjentów z chorobami zakaźnymi.

 X

Miejsce
w rankingu
Andrzej Kus

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Anna Folkman Anna Folkman
teraz pewnie 2009-05-08 10.47

każda najmniejsza przesłanka pcha ludzi do lekarza... Tylko bez paniki :)

pucha pucha
pierniczę 2009-05-08 11.46

o co w ogóle chodzi z tą grypą? Tylko w USA - na zwykłą, codzienną grypę, umiera ponad 300 tysięcy osób! Prawie cały Szczecin!

Tutaj rozpuścili temat, zasiali panikę, by odciągnąć uwagę od innych problemów, m.in. kryzysu gospodarczego. Nie zauważyliście, że np. przemysł farmakologiczny ma się całkiem nieźle, bo straszą pandemią?

Ile ludzi umarło na świńską grypę? Ile ludzi zachorowało?

To jest śmieszne, nie dajmy się zwariować.

shark61 shark61
*x2 2009-05-08 13.41

A, ja wiem, jak rozpoznać pierwsze objawy, owej grypy. Prawdopodobnie, twarz wydłuża się... do przodu :) Ale trzoda....

mariustajniak mariustajniak
a 2009-05-08 15.11

mnie sie wydaje ze ta cała Swinska grypa w Polsce to pic na wode,straszą ludzi

Maxi Maxi
4 minuty 2009-10-15 07.23

zaproponuję filmik do obejrzenia bo te całe grypy to jedna wielka akcja, nie bądźmy jak amerykanie którzy nawet nie wiedzą gdzie jest Polska a ze swojej "mądrości" śmieją się sami...

www.youtube.com/watch?v=_Aae7l-GQck

Dodaj swój komentarz: