*
Dodane 2009-04-18 21.50 , komentarzy 0

Z Warszewa pojedziemy na Kołłątaja. Ruszyła budowa pętli!

Wreszcie po wielu miesiącach oczekiwań w okolice ul. Śródleśnej i Podbórzańskiej wkroczyły ekipy budowlane. To tu ma powstać pętla autobusowa, z której już w sierpniu warszewianie pojadą do miasta.

Autobus na ul. Podbórzańską miał jeździć już od listopada zeszłego roku. Kiedy ostatnio poruszaliśmy ten temat, powodem opóźnienia byli projektanci, którzy nie zdążyli z projektem pętli autobusowej, potem czekaliśmy na przetarg. Mieszkańcy niecierpliwili się...

- Dojście do najbliższego przystanku szybkim tempem zajmuje mi kwadrans - mówi Krzysztof Skrzemiński, mieszkaniec osiedla. - W zależności od pogody czasem jest ślisko, zimno i ciemno. Nie wiem jak radzą sobie maluchy i starsze osoby. Nie możemy doczekać się już tego autobusu, ale cały czas słyszy się tylko o przekładaniu terminu.W środę byliśmy w okolicach Warszewa i zauważyliśmy, że pojawiły się pierwsze koparki i robotnicy na placu budowy.

- Przygotowujemy teren do budowy. Zgodnie z umową termin zakończenia prac to 27 sierpnia - informuje Marta Kwiecień- Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zostanie wykonana jezdnia na odcinku 400 metrów, chodnik po obu stronach, ścieżka rowerowa po jednej stronie, oświetlenie i oczywiście pętla autobusowa z dwoma stanowiskami. Po dokonaniu odbioru robót przez ulicę Podbórzańską będzie kursował autobus linii 87.


Jak będzie kursowała linia 87?

Autobus będzie jeździł na trasie ul Kołłątaja - ul. Podbórzańska i z powrotem w godzinach od 5.30 do 22.30 z częstotliwością: w dni powszednie co 20 minut, a w dni świąteczne co 30 minut. W nocy będzie można wsiąść w autobus linii 530, który z pętli „Kormoranów” zostanie skierowany na pętlę w okolicy ul. Śródleśnej.


X

Miejsce
w rankingu
Anna Folkman

anna.folkman@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: