*
Za miedzą! Dodane 2008-10-01 00.33 , komentarzy 3

Locknitz

Kategorie: Wiadomości Tagi: locknitz, jezioro, pomnik,

Nie tylko na zakupy.

Właśnie. Do Locknitz /z centrum Szczecina 16 km/ jeździmy przeważnie po zakupy lub przejazdem do Pasewalku, gdzie najlepszą piekarnię prowadzi Polak. I dobrze. Wymiana mile widziana.

Jeżdżę często do tego miasteczka/ w Niemczech ma status Dorf// i odwiedziłam po prawie 15-letniej przerwie ichnie jezioro. Wstyd powiedzieć, będąc wcześniej przynajmniej raz w miesiącu mówić o 15-letniej przerwie, wstyd. Pomyślałam wtedy o naszym staruszku - jezioro Głębokie. I zrobiło mi się smutno. Dlaczego tamto jezioro jest czyste? Przecież należą do jednego ciągu jezior. /a może coś mylę?/ To wszystko jest Pomerania. Prawda?

W części kąpieliska ładny piasek, hotel, restauracja. A to jest w i e ś. Poza sezonem pusta plaża, żywego człowieka nie uświadczysz a przy brzegu łódki rządkiem się kolebią. Są, nie zniknęły. Stróża nie widziałam. Dziwne.

A teraz z innej beczki chociaż też Locknitz. W centrum wsi stoją dwie figury z żelaza/?/. Mężczyzna w długim płaszczu i trąbką i kot. Pytałam. A to na cześć jakiegoś grajka z trupy, a to na cześć dokarmiającego koty. Nic pewnego i wiarygodnego. Pozostałam w nieświadomości .Jeżeli nie wiedzą mieszkańcy to może ktoś ze Szczecina wie .Byłby obciach. To takie jesienne rozważania.X

Miejsce
w rankingu
Yta

Kobieta dojrzała,wesoła,niezależna,zdecydowana,kochająca zwierzęta.Osóbka ,która nie da sobie w kaszę dmuchać ale wrazliwa na krzywdę ludzi i zwierząt.Dobry kierowca.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Yta Yta
Dzisiaj. 2008-10-10 16.40

Dzisiaj/10.10.2008 byłam w Locknitz.Ponownie pytałam się mieszkańców o historię tej postaci z kotem.I nic.Nikt nic nie wie.szczecinianie pomóżcie bo nie moge spac.

jan Gość
~jan
kot 2010-07-07 15.01

W przewodniku o Loknitz jest wyjasnienie. Otóż ta postać to stróz nocny.

jan Gość
~jan
sekret 2010-07-07 15.04

http://www.loecknitz-online.de/alp/download/pdf/sanierungszeitung_pl/2_3.pdf

Dodaj swój komentarz: