*
Szpitalna: Pacjenci są pod dobrą opieką Dodane 2008-05-03 08.58 , komentarzy 2

Nowy oddział w szpitalu na Pomorzanach

- To jedyne takie miejsce na Pomorzu Zachodnim, a jedno z niewielu w Polsce – mówi prof. Florian Czerwiński, dyrektor ds. lecznictwa. – Zapewnia szybszy powrót do zdrowia pacjentom kardiochirurgii.

Oddział wczesnej rehabilitacji kardiologicznej pomoże pacjentom, po operacjach takich jak np. wszczepienie bypassów, zastawek, operacja tętniaków aorty, które wymagają zmiany dotychczasowego trybu życia. Chorzy kierowani są na oddział od piątej doby po zabiegu. Wymagają w tym czasie intensywnego leczenia kardiologicznego, m.in. z leczeniem przeciwmiażdżycowym i obniżeniem cholesterolu, unormowaniem wartości ciśnienia tętniczego, a w przypadku cukrzycy – ustawieniem prawidłowych poziomów cukru we krwi. Dobrze ustawione leczenie farmakologiczne gwarantuje odległy efekt operacji (drożność wszczepionych bypassów, dobrą funkcję wszczepionych zastawek).

– Zazwyczaj pacjenci, którzy do nas trafiają, muszą mieć czas i odpowiednią pomoc do tego, aby odnaleźć się w nowej sytuacji – mówi prof. Czerwiński. – Dlatego tak ważne jest, by pokazać im właściwą drogę.

Na oddziale, oprócz opieki lekarskiej (kardiologa i specjalisty rehabilitacji medycznej), pracuje również psycholog kliniczny i dwóch rehabilitantów, którzy pracują z pacjentami. Pobyt na nowym oddziale trwa średnio 16 dni, w których pacjent uczy się jak żyć w nowych warunkach, nabiera zdrowych przyzwyczajeń, uczy się nowej diety.

– Zawały serca przechodzą najczęściej osoby bardzo aktywne, które trzeba przekonać, że nawet po operacji mogą normalnie żyć – dodaje profesor. – Inaczej, ale również aktywnie i radośnie.

Wtej chwili oddział dysponuje 16 łóżkami, ale zakłada się, że w przyszłości powiększy się ilość miejsc. Pacjenci mają zapewniony sprzęt najwyższej jakości, taki jak bieżnie, czy cykloergometry, czyli tzw. rowerki.

X

Miejsce
w rankingu
Maciek Homis

MM Moje Miasto - redakcja internetowa maciej.homis@mediaregionalne.pl

Komentarze

ela ela
:) 2008-05-03 11.20

Mnie to cieszy,może kiedyś uratują mi życie.

bolus bolus
..o ile 2008-06-24 07.35

..tego dnia nie będzie protestu

Dodaj swój komentarz: